Medalowe żniwa podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17/18 letnich.

Wspaniale zaprezentowali się nasi pływacy podczas zakończonych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 letnich.

Nasi reprezentanci rozpoczęli  mocnym akcentem, zdobywając już pierwszego dnia zawodów dwa cenne tytuły Mistrza Polski na arcytrudnym dystansie 400 m stylem zmiennym. Po emocjonującej walce, najlepszą zmiennistką w Polsce okazała się nasza tegoroczna maturzystka – Zuzanna FAMULOK, a kilkanaście minut później w jej ślady poszedł utalentowany 17-latek Michał PIELA, niespodziewanie pokonując starszych rywali. To pierwsze w historii naszej szkoły podwójne zwycięstwo w kategorii Open. Zuzanna FAMULOK w kolejnych dniach zmagań wzbogaciła swoje konto o 2 kolejne krążki w kategorii Seniorów – srebrny na 200 m stylem zmiennym oraz brązowy na 200 m stylem motylkowym.

Kolejny niespodziewany triumf odnotowały zawodniczki w wyścigu sztafetowym na dystansie 4×200 m stylem dowolnym, które płynąc w składzie Marta KLIMEK, Nadia LALA, Roksana BOCIAN i Zuzanna FAMULOK zdobyły kolejny tytuł mistrzowski.

Przepiękna walkę stoczyli również nasi panowie, którzy na tym samym dystansie wywalczyli brązowy krążek, płynąc w składzie Jakub WALTER, Jan WIĘZIK, Michał DASZKIEWICZ oraz Mateusz MAMCARZ.

W klasyfikacji medalowej wśród seniorów wywalczyliśmy wysokie 6 miejsce z dorobkiem 6 medali (3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe), natomiast w klasyfikacji medalowej juniorów 17-18 letnich nasza drużyna uplasowała się na drugiej pozycji zdobywając aż 16 krążków (5 złotych, 8 srebrnych i 3 brązowe)

 

Medaliści w kategorii Junior: 

Zuzanna FAMULOK – 1 miejsce na  400 m stylem zmiennym, 2 miejsce na 200 zmiennym oraz 200 m stylem motylkowym

Michał PIELA – 1 miejsce na400 oraz, 200 m stylem zmiennym

Marta KLIMEK – 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym, 3 miejsce na  200 m stylem dowolnym

Jakub WALTER – 2 miejsce na 400 oraz 200 m stylem dowolnym

Michał DASZKIEWICZ – 3 miejsce na 400 m stylem dowolnym

Sztafeta 4×200 dowolnym K – 1 miejsce (Marta KLIMEK, Nadia LALA, Roksana BOCIAN, Zuzanna FAMULOK)

Sztafeta 4×200 dowolnym M – 1 miejsce (Jakub WALTER, Jan WIĘZIK, Michał DASZKIEWICZ i Mateusz MAMCARZ)

Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym K – 2 miejsce (Marta KLIMEK, Julia SOBUŃ, Alicja PINKOWICZ i Zuzanna FAMULOK)

Sztafeta 4×100 m stylem dowolnym M – 3 miejsce (Jakub WALTER, Jan WIĘZIK, Michał PIELA i Mateusz MAMCARZ)

Sztafeta 4×100 m stylem zmiennym M – 2 miejsce (Jakub WALTER, Mateusz KRUPA, Wojciech OGRODNIK i Mateusz MAMCARZ)

Sztafeta 4×50 zmiennym M – 2 miejsce ( Jakub WALTER, Erwin SZYDŁOWSKI, Wojciech OGRODNIK i Mateusz MAMCARZ)

 

Dziękujemy:

trenerom za świetne przygotowanie zawodników do startów
Andrzejowi  BRANI,  Alicji WOŹNICKIEJ,  Piotrowi WOŹNICKIEMU

naszemu FIZJO –  Markowi  FRĄCZKOWI

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.