Wycieczka na Targi 3D [FOTO]

7 kwietnia 2022 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Kielc na targi „Przemysłowa wiosna”, w której wzięła udział grupa młodzieży Naszego Technikum.

W ramach tej imprezy uczestnicy zwiedzili wystawę związaną  m.in. z drukiem 3D oraz bogatą ekspozycję obrabiarek sterowanych numerycznie.

Uczniowie Naszej Szkoły mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami projektowania prototypowego: oglądaliśmy skanery 3D, a także drukarki „biologiczne”, potrafiące „wyczarować” np. protezy rogówki oka.

Na targach po raz pierwszy na świecie zaprezentowano polski wynalazek- drukarkę drukującą szkłem oraz urządzenie nadające wydrukom realistyczny wygląd, dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu barwienia modeli pigmentami z bogatej palety 10 milionów odcieni.

Najnowsze technologie, najnowsze urządzenia – liczymy, że kolejne pokolenia absolwentów Naszej Szkoły zasilą kiedyś szeregi kadry inżynierskiej i wzbogacą ofertę polskiej myśli technicznej o nowe rozwiązania.

Wycieczka była zorganizowana we współpracy  z Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Z. Religi w Gilowicach.