Weronika Ptaszyńska druga w Pucharze Europy w triathlonie

Weronika PTASZYŃSKA druga w PUCHARZE EUROPY Juniorów w Rzeszowie w Triathlonie na dystansie sprinterskim (pływanie- 0,75 km pływanie+20 km jazda rowerem +5 km bieg ).

Po tych zawodach, w rankingu Pucharu Europy Juniorów nasza tegoroczna maturzystka plasuje się na wysokim 6 miejscu.

W Pucharze Europy bardzo udanie zadebiutował również Stanisław Ptaszyński (klasa 3b), który podczas pierwszego, tak prestiżowego startu w życiu, zajął wysokie 15 miejsce. Utalentowany 17-latek zaledwie dzień później zwyciężył podczas Pucharu Polski Juniorów Młodszych w triathlonie na dystansie supersprint ( 0,4 km pływanie, 10 km jazda rowerem, 2,5 km bieg ), a Gracjan Płoskonka (klasa 1b) zajął 16 pozycję na 60 startujących.

W ubiegłym tygodniu Weronika rewelacyjnie zaprezentowała się w Olsztynie podczas Mistrzostw Europy Juniorów w triathlonie na dystansie supersprint. Do zawodów na 90 zawodniczek zakwalifikowały się zaledwie 3 Polki i wyłącznie Weronice udało się awansować do finału A, w którym ostatecznie uplasowała się na 17 miejscu