Żegnaj Marku…

Z głębokim żalem informujemy, że 2 sierpnia 2022 roku zmarł nasz kolega, przyjaciel Marek Frączek. 

Marek, uśmiechnięty, serdeczny człowiek, wspaniały kolega, po prostu Ktoś niezastąpiony, Kogo niestety nie ma już wśród nas…
A przecież pracował z nami od początku, gdy powstawała oświęcimska Szkoła Mistrzostwa Sportowego. I choć nie od razu były wielkie sukcesy  na miarę Europy czy Świata, to jednak Systematyczna, mozolna  praca przyniosła efekty. Igrzyska Olimpijskie w Atenach w 2004 roku, w których startował  nasz zawodnik, a trenerem odnowy biologicznej całej kadry został Marek.

Styl  pracy, zaangażowanie Marka spodobało się najlepszej w historii  polskiej pływaczce Otylii Jędrzejczak. Lubiła, gdy opiekę na nią sprawował właśnie On.  Dlatego też sztab szkoleniowy powołał Go na kolejne Igrzyska do Pekinu w 2008roku.

Jaki był Marek? Dzień witał nowym dowcipem, wprowadzając uśmiech do codziennej trenerskiej pracy. Po prostu „Dusza towarzystwa”, ulubieniec wszystkich podczas spotkań nauczycielskich czy trenerskich, ceniony przez każdego, kto choć raz się z Nim zetknął.

Odszedł człowiek, który przez lata wspierał oświęcimskich trenerów i pływaków w pracy. Kierował odnową biologiczną w szkole, podczas wszystkich imprez sportowych rangi Mistrzostw Polski, Ligii SMS czy podczas zawodów lokalnych.

Pozostanie na zawsze w sercach nas wszystkich: trenerów, nauczycieli, zawodników, ludzi  pracujących i trenujących dziś i przed laty w oświęcimskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.