WYCIECZKI ZAWODOWE INFORMATYKÓW

Po dwuletniej przerwie nadrabiamy zaległości w wycieczkach zawodowych. W październiku i listopadzie cztery klasy informatyczne odwiedziły Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Wizyta w Muzeum to nie tylko możliwość zobaczenia komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, ale również udział w zajęciach prowadzonych przez przewodników. W tym roku nasze klasy uczestniczyły w dwóch lekcjach pt. „Od szafy do laptopa i komórki” oraz „Bezpieczeństwo w sieci”.

MHKiI to wyjątkowe miejsce na mapie polskich muzeów. Stanowi pierwszą i jedyną na terenie Polski strefę kompleksowo poświęconą tematyce historii komputerów. Można przyjrzeć się zabytkowemu sprzętowi, który jeszcze nie tak dawno stanowił dla człowieka przełomowe osiągnięcie w dziedzinie techniki. Wiele komputerów  zostało umieszczonych w muzeum wprost z przedsiębiorstw, firm oraz od osób prywatnych, gdzie pracowały do ostatniej chwili.

Zbiory muzeum to ponad 5000 eksponatów, z czego ponad 300 stanowią różne  komputery. Prawdziwą  perłą jest legendarny komputer ODRA  oraz dobrze znane starszym pokoleniom ZX Spectrum, Commodore C64 czy Atari XL. To miejsce łączy edukację z zabawą. W trakcie wizyty uczniowie mogli sprawdzać działanie wszystkich podłączonych komputerów, a także przetestować swoje umiejętności na grach z lat 80-tych i 90-tych zaliczanych obecnie do klasyki.

W wycieczkach uczestniczyły klasy I infA, I infB, II inf, III inf ze swoimi wychowawczyniami. Opiekunem i organizatorem był Edmund Żółtowski

Poniżej publikujemy kilka zdjęć z wycieczek

 

      

Bookmark the permalink.

Comments are closed.