Nasi juniorzy wicemistrzami Polski w hokeju na lodzie

Drużyna Uczniowskiego Klubu Hokejowego  Unia Oświęcim została wicemistrzem Polski w kategorii Juniorów Młodszych U-18. Po ogólnopolskich eliminacjach, w których zmierzyliśmy się z zespołami z Nowego Targu, Łodzi i Gdańska zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie C i awansowaliśmy do ścisłej ósemki drużyn walczących o tytuł Mistrza Polski. W tym sezonie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych, mająca rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych  odbywała się na lodowisku w Sanoku.

Finaliści podzieleni zostali na dwie grupy.

Grupa A – Tychy, Oświęcim, Nowy Targ i Łódź

Grupa B – Sanok, Toruń, Jastrzębie Zdrój i Janów.

W rozgrywkach finałowych zajęliśmy drugie miejsce w grupie, a w półfinale pokonaliśmy 4:3 drużynę JKH GKS Jastrzębie. W finale spotkaliśmy się z drużyną KS Katowice Naprzód Janów. Zacięty i stojący na dobrym sportowym poziomie mecz finałowy wygrała 4:1 ekipa z Janowa. Podopieczni trenerów Witolda Magiery i Wojciecha Stachury odebrali srebrne medale.

Posumowanie turnieju okiem naszego trenera:

hokej.net/artykul/witold-magiera-jestem-bardzo-zadowolony-z-tego-turnieju-wideo

Uczniowie naszej szkoły z klas 1c,2c i 3c LO   – srebrni medaliści Mistrzostw Polski:

Illia Bogdanov, Wojciech Jóźwiak, Stanislav Stefaniv, Kacper Prokopiak, Adrian Płonka, Danylo Baida, Illia Baida, Igor Kukla, Filip Witek, Mateusz Staniecko, Bartosz Ludwinek, Radosław Kot, Jakub Tondryk, Przemysław Ćwiek.

Kierownicy drużyny: Marek Paw, Jurek Metyk.

Trenerzy: Witold Magiera, Wojciecha Stachura.