„Prosto dla turysty”- niezwykły projekt uczniów Naszej Szkoły

31 marca w sali sesyjnej Powiatu Oświęcimskiego, nasi uczniowie: Mateusz Kania , Jakub JoniecKamil Kania,  Piotr Kostecki,  Kinga Kryń, Jakub Mikos, Kinga Szetyńska, Martyna Kozak, Natalia AdamusDobromił Wiewiórski i Aleksandra Gierczyk, zaprezentowali efekty swojej blisko rocznej pracy nad interdyscyplinarnym projektem: „Prosto dla turysty”. Premierę finałowych efektów projektu pokazano samorządowcom z województwa małopolskiego, powiatu oświęcimskiego oraz gmin ziemi oświęcimskiej.

Swoją pracą i zaangażowaniem uczniowie zadali kłam stereotypowemu postrzeganiu szkoły, jako miejsca gdzie przyswaja i odtwarza się wiedzę książkową w 45 minutowym przedziale czasu. Projekt, który od początku do końca był pomysłem uczniów naszej szkoły połączył siły i umiejętności kolegów i koleżanek z liceum i technikum wskazując na siłę zespołu, który wzajemnie się uzupełniał. Talenty humanistyczne, telewizyjne przeplatały się z umiejętnościami multimedialnymi, informatycznymi i graficznymi. Tak powstał produkt finalny projektu w postaci aplikacji i strony internetowej prostodlaturysty.pl gdzie możemy odnaleźć masę przydanych informacji na temat dojazdu do Oświęcimia ze stolicy województwa – Krakowa, poruszania się po mieście i miejsc, które warto zobaczyć i poznać z punktu widzenia młodych i starszych turystów polsko i anglojęzycznych. Trudno byłoby zapewne młodym twórcom przebić się ze swoim pomysłem i jego realizacją gdyby nie zaufanie i pomoc dorosłych.

Opiekę nad grupą projektową pełniły Anna Grabowska, Maja Czajkowska-Pawlik i Katarzyna Strycharska. 
Pomocą logistyczną i finansową w realizacji projektu służył Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego,  Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Rada Rodziców Naszej Szkoły .

Parafrazując słowa jakie Arnold Schwarzenegger wypowiedział w kultowym „Terminatorze”-  „I’ll be back”, uczniowie zapowiedzieli, że to jeszcze nie koniec ich przygody z projektem, który otwarty jest również na inne ciekawe miejsca powiatu, województwa, a może i….

Gratulujemy i czekamy na więcej.

Informację  o projekcie sporządził  nauczyciel historii Marcin Dziubek 

 

Galeria z premiery projektu [TUTAJ]

Strona z projektu: prostodlaturysty.pl

Media o projekcie:

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/turystyka/prosto-dla-turysty-tak-promuja-oswiecim-jego-mlodzi-mieszkancy

https://www.powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/aktualnosci-powiat-oswiecim/2023/03/prosto-dla-turysty-ciag-dalszy-z-pewnoscia-nastapi

https://faktyoswiecim.pl/tag/prosto-dla-turysty/

Poniżej link do artykułu, który pokazuje, jak były nagrywane filmy do projektu

https://www.muzeumpamieci.pl/bedzie-prosto-dla-turysty

Bookmark the permalink.

Comments are closed.