Niezapomniana wycieczka do Czech

W dniach 24-26 kwietnia uczniowie klasy 1d i 2e  wzięli  udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do naszych południowych sąsiadów – Czechów. Uczniowie mogli podziwiać uroki Skalnego Miasta w Adršpachu, którego wiek szacuje się na 89 milionów lat. Przez długi okres czasu wiedzę o istnieniu tego cudu natury posiadali tylko mieszkańcy niewielkich okolicznych wiosek. Teraz jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Czechach. Przez dwa następne dni uczniowie zwiedzali Pragę, która jest określana mianem „złotego miasta Europy”. Przechadzając się krętymi uliczkami stolicy Czech, uczestnicy wycieczki mogli oglądać takie miejsca jak Most Karola czy Rynek Staromiejski. W ramach programu zwiedzania miasta, grupa odwiedziła również Zamek Praski na Hradczanach. Nie zabrakło również „pokazu” działania  zegara Orłoj, który codziennie gromadzi setki turystów. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję spróbować również tradycyjnej kuchni czeskiej, takiej jak smażony ser, gulasz oraz zupa czosnkowa. Wycieczka była nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale także do integracji między uczniami, którzy spędzili razem trzy niezapomniane dni. Wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i zadowoleni z udanego wyjazdu, który na długo pozostanie w ich pamięci. Wycieczka z pewnością przyczyniła się do zwiększenia wiedzy i kultury podróżowania uczniów oraz rozwijania ich pasji i zainteresowań.

Opiekunami wycieczki były panie Dorota Czech, Małgorzata Kapcińska i  Patrycja Sajewicz Całus.

Hubert Przytuła klasa 1d