Ciekawa wycieczka do Synthosu

W dniu 23 maja kolejny rocznik klasy 1 technik technologii chemicznej zagościł w firmie Synthos. Był to dzień pełen wrażeń, bo uczniowie pierwszy raz mieli okazję znaleźć się na terenie firmy, będącej jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Mieli oni możliwość  poznania praktycznych aspektów nowoczesnych technologii i instalacji produkcyjnych, o których dotychczas dowiadywali się na lekcjach. Młodzi chemicy mieli także przyjemność poznać kierownictwo i członków załogi firmy Synthos, w której później będą odbywać praktyki zawodowe. Warto podkreślić, że uczniowie klas technologii chemicznej objęci są także programem stypendialnym realizowanym przez  Synthos.

Pierwsza wizyta w firmie Synthos zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie, co z pewnością będzie miało wpływ na późniejsze decyzje związane z wyborem kariery zawodowej.