„Otwarte Drzwi Empatii” w oświęcimskim hospicjum

6 czerwca w oświęcimskim hospicjum odbył się wernisaż prac plastycznych naszych uczennic: Julii Styc i Marty Martyniuk. Wystawa zatytułowana „Otwarte Drzwi Empatii” propaguje ideę niesienie pomocy potrzebującym.

Obrazy i rysunki dziewcząt wspaniale prezentują się w przestrzeni Fundacji „Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim”. Tego dnia naszą szkołę w występach artystycznych reprezentowali także: Alan Zubel, Nikola Janiczek oraz Gabriela Rokowska. Alan swoją wzruszającą grą na skrzypcach rozpoczął całe wydarzenie, natomiast Nikola i Gabrysia na zakończenie wernisażu zaśpiewały kilka utworów, nawiązujących swoją tematyką do idei niesienia pomocy bliźniemu.

Otwarcie wystawy było też okazją do podsumowania współpracy naszej szkoły z oświęcimskim hospicjum. Uroczyście podziękowano nie tylko autorkom prac plastycznych i występującym tam młodym artystom, ale też wszystkim uczniom, którzy włączają się nieustannie w pomoc dla fundacji, a są to: Martyna Noworyta, Marika Sowańska, Lena Kwaczała, Maja Jędrocha, Amelia Górkiewicz, Weronika Zwarycz, Natalia Paczkowska i Adrian Sieprawski.

Poniżej link do filmu z tego wydarzenia.

https://www.instagram.com/reel/C79r19GsA_d/?igsh=MWJ1OGszY3Jicm51aQ==

Możecie też o tym przeczytać na stronie faktyoswiecim.pl [tutaj]

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.