Młodzież zdobywa doświadczenie przy wielkich wydarzeniach. Wolontariusze wsparli galę w Spodku

Za kulisami gali i wystawy „6:4 Triumf w Spodku” pracowało wiele osób, jednak niezwykle ważną rolę odegrali wolontariusze z Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświecimiu. To właśnie oni wspierali organizatorów podczas przygotowań oraz realizacji wydarzenia odbywającego się w legendarnej hali Spodek.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był Polski Związek Hokeja na Lodzie, który ponownie zaprosił do współpracy młodzież zaangażowaną wcześniej w działania wolontariackie podczas międzynarodowego turnieju dla dzieci. Tym razem uczniowie mieli okazję uczestniczyć w organizacji wydarzenia o zupełnie innym charakterze – uroczystej gali oraz historycznej wystawy poświęconej 50. rocznicy meczu Polska–ZSRR z 1976 roku.

Wolontariuszki pomagały przy przygotowaniach wystawy, współtworzyły plan przebiegu całego wydarzenia oraz uczestniczyły w działaniach związanych z organizacją i bezpieczeństwem gości na terenie Spodka. Dzięki temu mogły zobaczyć, jak od kulis wygląda przygotowanie dużej imprezy odbywającej się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce – miejscu będącym symbolem polskiego sportu i hokejowej historii.

Dla młodzieży była to cenna okazja do poznania zasad organizacji wydarzeń sportowych i historycznych, pracy zespołowej oraz koordynacji działań logistycznych. Tego typu doświadczenia uczą odpowiedzialności, komunikacji, działania pod presją czasu oraz współpracy z wieloma osobami zaangażowanymi w realizację projektu.

Opiekunami uczniów byli pani Katarzyna Kot i pan Krzysztof Szpara.

Link do filmiku  z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=LAI3h_Q8HG4

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.