„Procenty w chemii” czyli niezwykła lekcja matematyki i chemii

IMG_2530Już od ponad roku nasza szkoła prowadzi współpracę z Kołem Matematyków Gimnazjum nr 1 im. majora Piotra Szewczyka w Rajsku. W ramach tej współpracy 10 grudnia 2015 roku zaprosiliśmy grupę 15 gimnazjalistów wraz z opiekunem, Barbarą Stańczyk, na warsztaty pt. „Procenty w chemii”. Zajęcia prowadzili: pani Urszula Przybytek oraz pan Tomasz Piwowarski. Gości powitali wicedyrektorzy naszej szkoły: pani Beata Karkoszka i Jarosław Wróbel.
Spotkanie było okazją do wykorzystania procentów do rozwiązywania problemów praktycznych. Uczniowie doświadczalnie otrzymywali roztwory różnokolorowych soli o określonym stężeniu, a następnie badali zmianę stężenia procentowego poprzez zatężanie i rozcieńczanie. Gimnazjaliści mieli możliwość doskonalenia techniki posługiwania się podstawowym sprzętem i szkłem laboratoryjnym potrzebnym do sporządzania roztworów. Zapoznali się także z właściwościami substancji, z których sporządzili roztwory. Dodatkową atrakcją była praca w nowoczesnej i funkcjonalnej pracowni chemicznej.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.