Ze Śląska na Igrzyska Olimpijskie

Wywiad z NL”Ze Śląska na Igrzyska Olimpijskie”, pod tym hasłem w Gliwicach odbyła się ostatnia impreza pływacka 2015 roku. W zawodach uczestniczyli nasi uczniowie z LOMS oraz GMS. Podczas grudniowych zawodów reprezentanci ”Chemika” pozyskali 25 złotych medali. Dzięki codziennej ciężkiej pracy trenerów oraz dużego zaangażowania zawodników UKP Unia Oświęcim po klasyfikacji końcowej zajęła miejsce na najwyższym podium. Zapraszamy na rozmowę z pływaczką Natalią Lewandowską, która znalazła się w pierwszej trójce najlepszych uczestników. Podczas wywiadu z Jakubem Koniorem– liderem szkolnego Koła Medialnego reprezentantka SMS Oświęcim opowiada m.in.: o swoich planach na 2016 rok.

JK: W jaki sposób przygotowywałaś się do grudniowych zawodów w Gliwicach?

NL: Przygotowywałam się podczas codziennych treningów, niestety, czasami choroba w tym przeszkadzała, ale udało się ją przezwyciężyć, dzięki czemu moja forma na zawodach była dobra.

Jakie były Twoje wrażenia po pierwszym starcie?

– Po pierwszym starcie byłam zadowolona, ponieważ był to dystans, na którym w ogóle nie pływam. Jednak zrobiłam rekord życiowy, z czego bardzo się cieszyłam.

Na których dystansach i dlaczego pływało Ci się najlepiej?

– Ponieważ nie specjalizuje się w długich dystansach, najlepiej pływało mi się na dystansach nie większych niż 200 m.

Znalazłaś się na liście najlepszych zawodniczek, jaki jest więc Twój sposób na odniesienie pożądanego sukcesu?

– Według mnie, sposobem na odniesienie pożądanego sukcesu jest bardzo ciężka praca, nie można osiągnąć sukcesu bez trenowania. Od początku roku, na treningach, trzeba starać się dawać z siebie wszystko ponieważ nic samo nie przyjdzie.

Który styl podczas zawodów w Gliwicach okazał się na dla Ciebie najlepszy?

– W Gliwicach najlepszym okazał się dla mnie styl 200 zmiennym, ponieważ poprawiłam „życiówkę” o ponad 3 sekundy. Dzięki temu dostałam się do grupy centralnej i bardzo się z tego powodu cieszę.

Jak oceniasz grudniowe zawody, które były ostatnią imprezą pływacką minionego roku?

– Oceniam je bardzo dobrze, po każdym moim starcie ustanowiłam swój rekord życiowy, myślę, że moje osiągnięcia to dobra prognoza na rok 2016.

Czy według ciebie rok 2015 należał do udanych pod względem twoich osiągnięć sportowych?

– Pierwsza połowa była dla mnie dobra, natomiast w drugiej połowie było gorzej. Zdobyłam srebrny medal podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat na 100 metrów stylem zmiennym. Było to dla mnie duże zaskoczenie, ponieważ nie była to moja najlepsza konkurencja. Natomiast podczas Letnich Mistrzostwach Polski nie pokazałam, na co mnie stać, ze względu na to, że byłam chora straciłam wiele treningów i nie udało mi się „wstrzelić” z formą.

Czy w roku 2015 spełniły się Twoje marzenia?

– W roku 2015 nie miałam większych marzeń, zależało mi na tym, aby podczas Mistrzostw Polski zdobyć choć jeden medal, udało mi się spełnić założony cel, z czego bardzo się cieszę.

Na co dzień jesteś mieszkanką Gliwic, czy ze względu na to odczuwałaś większą presję?

– Fakt, że jestem mieszkanką Gliwic spowodował, że nie odczuwałam większej presji dobrze znam ten basen, ponieważ trenowałam na nim przez 5 lat.

Jakie są Twoje plany związane z karierą sportową na 2016 rok?

– W 2016 roku chciałabym powtórzyć swoje osiągnięcia, tym razem może na innych dystansach oraz w innych konkurencjach. Życzę sobie, aby zdobyć więcej medali. Chciałabym, żeby były one z najlepszych kruszców oraz aby dopisywało mi zdrowie.

Dziękuję za rozmowę

– Również dziękuję

Natalii oraz wszystkim naszym reprezentantom SERDECZNIE GRATULUJEMY, życzymy wielu owocnych startów i sukcesów w Nowym 2016 Roku.

Zobacz:

http://powiat.oswiecim.pl/index.php/strony/9836/news/3921

http://faktyoswiecim.pl/fakty/ze-slaska-na-igrzyska-olimpijskie/

/Jakub Konior – lider Koła Medialnego PZNr2SOMSiT /

Bookmark the permalink.

Comments are closed.