Wywiad z pływaczką z 2 klasy GMS- Aldoną Misiejuk

AMW dniach 29 – 30 Stycznia odbyły się Zimowe Mistrzostwa MKP Bobry Dębica, to pierwsza impreza pływacka 2016 roku z udziałem reprezentantów Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Dwudniowe zawody były świetną okazją do sprawdzenia swoich możliwości przed Mistrzostwami Polski. Zapraszamy na rozmowę z reprezentantką UKP Unia Oświęcim, uczennicą klasy 2GMS Aldoną Misiejuk, z którą rozmawia Jakub Konior, lider Koła Medialnego PZNr2SOMSiT.

JK: Jak wyglądały twoje przygotowania do Zimowych Mistrzostw w Dębicy?

AM: Do zawodów przygotowywałam się podczas codziennych treningów, które w trakcie przygotowań do MP są znacznie bardziej absorbujące.

Ilu reprezentantów Naszej Szkoły startowało w Mistrzostwach?

– W obecnych Mistrzostwach Naszą Szkołę reprezentowało 68 pływaków z LOMS oraz GMS.

Jaki były Twój najważniejszy cel, który postawiłaś sobie przed rywalizacją w Dębicy?

– Było nim poprawienie swoich poprzednich osiągnięć.

Jak oceniasz pierwszą imprezę pływacką w Nowym Roku Olimpijskim?

– Byłam bardzo zadowolona z każdego startu, oceniam ją pozytywnie.

Podczas której sesji w trakcie Mistrzostw poszło ci najlepiej?

– Najlepiej poszło mi na dystansie 200m stylem dowolnym. Ponieważ nigdy wcześniej nie pływałam takich dystansów, zarówno ja jak i mój trener byliśmy bardzo mile zaskoczeni z uzyskanego przeze mnie czasu.

Jaka atmosfera panowała podczas rozgrywek?

– W trakcie Mistrzostw panowała dosyć napięta atmosfera, ale każdy z nas zachował zimną krew.

Czy przed Mistrzostwami obawiałaś się czegoś szczególnie?

– Ze względu na mój nienajlepszy stan zdrowia obawiałam się, czy dam radę dopłynąć do końca. Jednak moje obawy nie sprawdziły się, z czego bardzo się cieszę.

Ile medali pozyskaliście w Dębicy ?

– Podczas Zimowych Mistrzostw w Dębicy zdobyliśmy 23 medale.

Zawody w Dębicy były okazją do sprawdzenia się przed Mistrzostwami Polski, jak więc oceniasz swoją aktualną dyspozycję?

– Moją obecną formę oceniam dobrze, jednak do Mistrzostw Polski pozostało jeszcze trochę czasu, a więc wszystko może się jeszcze zmienić.

Dziękuję za rozmowę

-Również dziękuję