Synthos S.A. sponsoruje sprzęt do nowego laboratorium

DSC_0103Z początkiem nowego roku szkolnego 2015/2016 w  Powiatowym Zespole nr 2 została otwarta nowoczesna, funkcjonalna i profesjonalnie wyposażona pracownia chemiczna. Od tej pory uczniowie mogą korzystać z sali laboratoryjnej na najwyższym poziomie, która posiad specjalny system wentylacyjny. Nowoczesna pracownia wyposażona jest w m.in. podświetlane wyspowe stoły laboratoryjne, dygestoria, elektryczne suszarki do szkła laboratoryjnego, szafę na odczynniki z pochłaniaczem, a także wagi analityczne, techniczne, młyn kulowy, kruszarkę laboratoryjną, wytrząsarkę z zestawem sit, oraz wiele innego sprzętu.

Firma Synthos z którą współpracujemy w ramach tworzenia kasy technik technologii chemicznej, w grudniu doposażyła pracownię w nowe szkło i sprzęt laboratoryjny wysokiej jakości, za kwotę ponad 12 000zł. Dzięki temu udało się pozyskać niezbędne i specjalistyczne wyposażenie do przeprowadzania ćwiczeń laboratoryjnych przygotowujących uczniów do części praktycznej egzaminu zawodowego w klasie o profilu technik technologii chemicznej.

Podczas zajęć praktycznych uczniowie korzystają z nowego szkła i sprzętu laboratoryjnego m.in. przeprowadzają ekstrakcję ciągłą w aparacie Soxhleta, polimeryzację emulsyjną i suspensyjną, destylację prostą oraz z para wodną, w której otrzymują olejki eteryczne, a także hydrolizę tłuszczów, służącą do otrzymywania mydeł. Ponadto uczniowie otrzymują kremy oraz korzystają z aparatury do sączenia pod zmniejszonym ciśnieniem.

Dzięki zaangażowaniu firmy Synthos w wyposażenie nowoczesnej pracowni chemicznej uczniowie mogą poczuć się jak w prawdziwym przemysłowym laboratorium.