„Media a etyka” ciekawy wykład na UŚ

20160209_123606Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie z cyklu „Źródła kultury europejskiej” odbywającego się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tym razem temat wykładu przedstawionego przez dr hab. Mariusza Wojewodę brzmiał „Media a etyka”.

Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy m.in. zasad etycznych, jakimi winni kierować się dziennikarze. Doskonałym uzupełnieniem wykładu była analiza pod kątem etycznym zdjęć, nagradzanych w międzynarodowych konkursach m.in.: WorldPress, obrazujących treści artykułów czy też zdjęć poddawanych obróbce graficznej wykorzystywanych na okładkach czasopism.

Atrakcyjność i kontrowersyjność tematu przyczyniła się do aktywnego udziału młodzieży w dyskusji.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: J.Smrek, B. Janusik-Księżarczyk oraz M.Dziubek