Wycieczka klasy 2 chem Technikum do OMAG-u

2016-03-22 c wycieczka do OMAG-uWe wtorek 22 marca, uczniowie klasy II technik technologii chemicznej, uczestniczyli wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem w wycieczce edukacyjnej do Fabryki Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o.o.

Uczestnicy wycieczki, podzieleni na dwie grupy, dzięki oprowadzającym po zakładzie pracownikom mogli zapoznać się z profilem produkcji. Uczniowie mogli zobaczyć (a w niektórych przypadkach nawet dotknąć) tego, o czym uczyli się w szkole podczas lekcji przedmiotów zawodowych: nowoczesne obrabiarki skrawające, przyrządy pomiarowe, układy sterowania i regulacji, napędy hydrauliczne i pneumatyczne, przekładnie mechaniczne. Poznali  omawiane podczas lekcji części maszyn i ich połączenia, poznali dokumentację techniczną i jej obieg w zakładzie, a nawet sposoby pakowania gotowych wyrobów. Uczniowie zapoznali się również z organizacją przedsiębiorstwa i sposobem działania na wymagającym rynku.

Takie połączenie praktyki z teorią poznawaną podczas lekcji przyczyni się do lepszego opanowania i zrozumienia materiału nauczania.