Poliglota – VII edycja – 2018-19

 

Konkurs Angielsko – Niemiecki
MŁODY POLIGLOTA
r o z s t r z y g n i ę t y !!!

Patronat Honorowy nad konkursem objął:
Marcin Niedziela – Starosta Oświęcimski

W dniu 19 marca 2019r. w naszej szkole odbył się II etap (finałowy) konkursu językowego. Zmierzyło się w nim 35 najlepszych uczniów (wyłonionych podczas I etapu, do którego przystąpiło 464 osób)
z 33 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego.

Finaliści przez 90 minut bardzo dzielnie zmagali się z testem obejmującym dwujęzyczne zadania zamknięte (rozumienie tekstu słuchanego i czytanego) oraz zadania otwarte (znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna).

Następnie prace poddano wnikliwemu sprawdzeniu, na podstawie którego wyłoniono zwycięzców.

SZANOWNI PAŃSTWO!  DRODZY UCZNIOWIE!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, iż

LAUREATAMI VII edycji Konkursu Angielsko – Niemieckiego MŁODY POLIGLOTA
w roku szkolnym 2018/2019 zostali: [wyniki- pobierz plik
]

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy pod wrażeniem Waszej wiedzy i umiejętności językowych. Słowa uznania kierujemy również na ręce Rodziców i Opiekunów, którzy swoim wsparciem i pomocą przyczynili się do Waszego sukcesu!

 Laureatów, uczniów wyróżnionych oraz pozostałych finalistów, wraz z Rodzicami, Opiekunami naukowymi zapraszamy na uroczyste zakończenie VII edycji konkursu i rozdanie nagród.

Uroczystość odbędzie się 6 czerwca 2019r.
o godzinie 9.30 w naszej placówce (czytelnia).

Serdecznie zapraszamy!


Już po raz siódmy jesteśmy organizatorem Konkursu Angielsko – Niemieckiego MŁODY POLIGLOTA. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym przedsięwzięciu uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas III szkół gimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności językowe.

Konkurs odbędzie się w II etapach:

  • I etap (w zgłoszonej szkole) – 8 stycznia 2019r. o godz. 10.00,
  • II etap (finał w PZ nr 2 SOMSiT) – 19 marca 2019r. o godz. 10.00.

Zgłoszenia uczestników prosimy przesyłać do dnia 14 grudnia 2018r. na adres konkurs.pz2@wp.pl.

Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Mamy nadzieję, że po raz kolejny nasza inicjatywa będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem.

 

Finaliści VII edycji konkursu

Poniżej znajdą Państwo treść zaproszenia oraz regulamin konkursu z załącznikami.

Comments are closed.