Projekt: Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego

naklejka 100 x 30 mm

Informacja dotycząca realizacji projektu:

“Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego”
w ramach
Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Nasza szkoła brała udział w projekcie unijnym realizowanym przez Powiat Oświęcimski pod nazwą „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych Powiatu Oświęcimskiego”. W trakcie realizacji w PZ2 SOMSiT wyposażono pracownie przedmiotowe w sprzęt umożliwiający naukę oraz przeprowadzanie egzaminów zawodowych w Technikum.

Pracownia elektroniczna wzbogaciła się o sprzęt umożliwiający przygotowanie się do zawodu technik elektronik. Uczniowie mogą korzystać z 4 zestawów komputerowych 2 dodatkowych monitorów z HMDI i 2 drukarek laserowych. Do dyspozycji mają urządzenia do diagnostyki sygnału TV: generatory i mierniki do badania TV kablowej, multischitche do rozdziału sygnału TV, a także zestawy do badania instalacji TV satelitarnej i cyfrowej naziemnej. Mogą też doskonalić nabywać wiedzę i umiejętności na takich urządzeniach jak: zestaw do monitoringu, video-domofon, zestawy demonstracyjne do kontroli dostępu.

Największą metamorfozę przeszła pracownia chemiczna, która została kompletnie wyremontowana, wyposażona w nowe dygestorium, nowoczesne i ergonomiczne stoły wyspowe, wentylację nawiewno- wywiewną. Uczą się tu uczniowie w zawodzie technik technologii chemicznej. Aby zapewnić wysoki poziom kształcenia i umożliwić zdanie egzaminów zawodowych zakupiono m.in.: laboratoryjną kruszarkę szczękową, młyn kulowy, wytrząsarkę laboratoryjną z zestawem sit, suszarkę laboratoryjną, łaźnię wodną z termostatem, pompę próżniową, sprężarkę powietrza, mieszadła mechaniczne, destylarkę elektryczną. Oprócz tego uczniowie mogą tu korzystać z wielu przyrządów pomiarowych: wagi laboratoryjnej analitycznej; urządzenia do pomiaru pH; konduktometra laboratoryjnego pH; analizatora gazu lub cieczy CO2, CO, alkoholu.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych dzięki realizacji projektu mogą korzystać z urządzeń niezbędnych do zdobycia kwalifikacji w tym zawodzie oraz zdania egzaminów zawodowych. Do pracowni graficznej zakupiono: ploter, 2 kolorowe drukarki laserowe A4, gilotynę do papieru, falcerkę, bigówkę.

Pracownia elektroniczna – technik elektronik (kliknij na miniaturę)

 


Pracownia chemiczna – technik technologii chemicznej (kliknij na miniaturę)

 


 

Pracownia graficzna – technik cyfrowych procesów graficznych (kliknij na miniaturę)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracownia chemiczna- technik technologii chemicznej

 

 

 

 

Comments are closed.