Brawo pływacy

Podczas wakacji nasi sportowcy startowali w prestiżowych zawodach osiągając wiele znaczących sukcesów. Występowali na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy Juniorów, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich.

Na olimpiadzie w Pekinie oprócz Zuzanny  Mazurek Polskę reprezentował Maciej Hreniak, który z czasem 15;16,00 zajął 21. miejsce na 1500 m st. dowolnym.

Mateusz Piątkowski występował w Mistrzostwach Świata Juniorów w Monterrey (16. i 17. miejsce) oraz w Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgradzie (7. i 16. miejsce).

Podczas XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy (18-20. 07.2008) pływacy SMS Oświęcim zdobyli 3 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe medale., a UKP Unia Oświęcim zajął 5 miejsce w punktacji klubowej.

Zawodnicy  z naszej szkoły mocno zaznaczyli swoją obecność w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15- letnich w Gorzowie Wlk. (11- 13.07.2008): 22 finały A, 11 finałow B, a przede wszystkim jedno 1. miejsce,  cztery 2. i pięć 3. miejsc.

Gratulujemy sukcesów!!!

Poniżej podajemy więcej szczegółów:

Zuzanna Mazurek

Mistrzostwa Świata Juniorów Moterrey (Meksyk)