Krew ratuje życie!

Po raz czwarty uczniowie “Powiatowej Dwójki” oddali krew w akcji odbywającej się na terenie szkoły. Samorząd Uczniowski zaprosił Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, z którym od kilku lat udanie współpracuje. Dzięki znakomitej informacji i opiece pana Mieczysława Kurczaba, Bartłomieja Borowca oraz członków samorządu – Wojciecha Krzemienia i Krzysztofa Dudy, uczniowie licznie stawili się w dniu 11 grudnia br. na małej sali gimnastycznej. Każdy zgłaszający się do oddania krwi winien być w wieku 18-65 lat, po spożyciu niskokalorycznego posiłku i w ogólnie dobrym samopoczuciu. Dawcami być nie mogą być chorzy na choroby zakaźne, po szczepieniu ochronnych, w ciąży, bądź w czasie zażywania jakichkolwiek leków. Po oddaniu 450 ml krwi otrzymuje się poczęstunek regeneracyjny, zwolnienie z pracy lub zajęć szkolnych w dniu oddania krwi i bezpłatne wyniki badań. -Potrzeba naturalnie wszystkich grup krwi, jednak największe zapotrzebowanie tradycyjnie jest na grupę ORH- -powiedzieli przedstawiciele krakowskiego Centrum. “Płyn życia” ostatecznie oddało 56 uczniów, co dało ponad 20 litrów krwi. Wszyscy zgodnie podkreślali, że na pewno chętnie wezmą udział w kolejnej akcji.