Łukasz Kasperkiewicz zwyciężył w Mikroprofesorze

Dnia 17 kwietnia 2009 zakończyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Mikroprofesor. Tematem tej edycji był sport.
W zmaganiach finałowych wzięło udział 10 najlepszych „zawodników” wyłonionych z 1160 uczestników konkursuz całej Polski (po 5 z gimnazjum i szkół średnich). Rywalizowali oni wykonując zadania z takich dziedzin informatyki jak tworzenie stron internetowych, edycji tekstu, baz danych. W wyniku tego ukształtowała się następująca kolejność końcowa:

Szkoły średnie
1) Łukasz Kasperkiewicz (Oświęcim)
2) Kamil Zajda (Jawiszowice),
3) Jakub Ligęza (Wola, woj. śląskie),
4) Michał Łosiak (Kielce),
5) Adrian Kuro (Oświęcim)

Szkoły gimnazjalne

1) Mateusz Sieczkowski (Włocławek),
2) Artur Bednarek (Bełchatów),
3) Justyna Pazdan (Jaworzno),
4) Łukasz Tokarczyk (Bełchatów)
5) Dawid Skowroński (Kielce)

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody: m. in. iPod’y, drukarki, kamerki internetowe i inne akcesoria komputerowe. Każdy z finalistów i gości otrzymał też materiały promujące powiat oświęcimski.
Podczas uroczystości wręczenia nagród swą obecnością zaszczycili nas m.in. pan Jan Pawłowski wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, koordynator edukacji informatycznej; pani wizytator Beata Karkoszka; sekretarz powiatu Jerzy Płaszczyca, dr Adam Tarniowy, prezes oświęcimskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, długoletni przyjaciel konkursu. Uczennica Powiatowego Zespołu Nr 2 Zuzanna Mazurek, olimpijka z Pekinu oraz trenerzy kadry olimpijskiej Marek Frączek i Piotr Woźnicki wystąpili z pokazem slajdów i wspomnieniami z pobytu na olimpiadzie.. Uroczystość uświetnił zespół Cenzura z naszej szkoły (opiekun pani I. Gawor)