Nasi uczniowie najlepsi w krosie strzeleckim

W dniach 26-29 września br. w Starachowicach odbyły się Centralne Mistrzostwa LOK w letnich sportach obronnych – Otwarte Zawody w Krosie Strzeleckim. W zawodach wzięło udział kilkanaście zespołów wojewódzkich naszego kraju.
Uczniowie III klasy wojskowej naszej szkoły: Tomasz Bożek, Marcin Caban i Kamil Skomski (podopieczni p. Wojciecha Iwanickiego) reprezentowali województwo małopolskie. Zaszczyt reprezentowania naszego regionu wywalczyli w czerwcu na zawodach wojewódzkich, gdzie indywidualnie zajęli 3 pierwsze miejsca w tej konkurencji.
Start w mistrzostwach centralnych również zakończył się wielkim sukcesem. Drużyna złożona z naszych uczniów stanęła na najwyższym stopniu podium zajmując pierwsze miejsce w obu konkurencjach: marszobiegu obronnym i pojedynku strzeleckim.

Zwycięstwo nie było przypadkowe. Jak twierdzą w jednym z wywiadów, strzelanie to ich wspólna pasja. Jako receptę na sukces podają też współpracę , wzajemną pomoc, rywalizację , poświecenie i przyjaźń. Podkreślają też pomoc nauczyciela PO w naszej szkole, pana Wojciecha Iwanickiego.
Zwycięstwo w zawodach dopinguje ich do startu w kolejnych zawodach strzeleckich i sportach obronnych. Zamierzają w nich uczestniczyć, godząc swe zainteresowania z przygotowaniem do matury, którą zdają w tym roku.
Po maturze, chcieliby swe zainteresowania i pasje rozwijać podczas studiów w szkole oficerskiej.
Życzymy zatem spełnienia tych planów i gratulujemy osiągnięć.

O sukcesie naszych uczniów można przeczytać w Dzienniku Polskim z 2.10.2008 i 8.10.2008 oraz na portalu Kasztelania.