Nietoksyczne chemikalia

Powiatowego Zespołu Nr 2 SOMSIT – Piotr Kućka oraz prezes SITPChem-u Adam Tarniowy Zwycięskim zespołem w sztafecie okazała się reprezentacja PZ Nr 2 a o samych sprinterach dość powiedzieć, że jeśli utrzymują formę, Pekin 2008 leży w ich zasięgu.

Przybyli na „Chemikalia” goście także się nie nudzili, gdyż gospodarze pikniku pomyśleli o atrakcyjnych dla młodzieży jak i ich rodziców. Ekscytującym doświadczeniem stała się przejażdżka quadem, a maluchy mogły zjeżdżać i skakać na dmuchawcach.
Część sportową zakończyło uroczyste rozdanie nagród i dyplomów zwycięzców w poszczególnych konkurencji.

W programie imprezy znalazł się także konkurs wiedzy o powiecie, jednak jego uczestnicy i widzowie szybko mogli się zorientować, iż odbiega on od stereotypu. Zawodnicy musieli np. głowić się nad tym, jaki herb opisywany jest w rymowance:

„To książęce kazamaty, w których kula od armaty, a po bokach dwa punktaki. Widok to nie byle, jaki”.

O godzinie 16.00 rodzinny piknik chemikalia który sam w sobie był mocnym uderzeniem, zabrzmiał jeszcze głośniej a to za sprawą młodzieżowych grup rokowych występujących na specjalnie przygotowanej scenie. Po dwu godzinnym koncercie ze sceny popłynęły łagodniejsze dźwięki i okazało się, że muzyka tym razem łączy pokolenia, gdyż rozpoczęła się ogólna zabawa połączona z tańcami.

Przez cały czas trwania imprezy można było wzmocnić siły i ugasić pragnienie w specjalnie przygotowanych punktach gastronomicznych. Kusił grill zapachem i kolorem pieczonej kiełbaski obok kotłów z grochówką przyrządzoną przez „szkolną kuchnię”.

Cieszy fakt, iż „chemikalia” przyciągnęły tak wielu gości chcących świętować jubileusz szkoły oraz SITPChem-u. Wszystkim uczestnikom zabawy , wśród których rzeszę stanowili absolwenci „Chemika”, składamy serdeczne podziękowania – bez Was impreza nie nabrałaby blasku.

„wszystko, co dobre szybko się kończy”
i miniona sobota utwierdza nas w przekonaniu, że przysłowie to jest prawdziwe, ale dlatego właśnie już dzisiaj zapraszamy na kolejny jubileusz.