Otwarto strzelnicę sportową dla młodzieży

Dwa lata temu rozpoczęto prace przy wznoszeniu strzelnicy sportowej dla ówczesnego Zakładu Szkolenia Zawodowego. Dzisiaj jest to obiekt, który po sztucznym lodowisku i krytej pływalni uchodzić może za wzorcowy w skali całego województwa bielskiego, co pod kreślił zresztą przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego. Uczestniczyli w otwarciu obiektu m. in.: członek Egzekutywy KW, I sekretarz KM PZPR w Oświęcimiu Czeslaw Stota. I sekretarze KZ PZPR Jerzy Saratowicz, dyrektor ZChO Wiktor Adamus, dyrektor Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Stanisław Witek. Nowa strzelnica zbudowana zo stała w czynie społecznym. Pracowali przy jej wznoszeniu członkowie partii, nauczyciele, uczniowie, słuchacze Technikum dla Przodujących Robotników. Społecznie zaprojektował obiekt i nadzorował prace inż. Jan Ryszka z Zakładu Projektowego, PBO udostępniło potrzebne elementy budowlane, uczniowie klas budowlanych Zasadniczej Szkoły Zawodowej wznieśli pawilon strzelniczy. Duży wysiłek i zasługi położył w realizację tej inwestycji pan Ludwik Boruta. Strzelnica ma długość 50 metrów i 18 stanowisk. Czynne jest zaplecze z krytym pawilonem, urządzeniami sanitarnymi, pokojami dla zawodników i sędziów. Czekamy teraz na mistrzów dziesiątki”.