Rekord świata Kacpra Rodziewicza!!!

OGÓLNOPOLSKIE INTEGRACYJNE ZAWODY W PŁYWANIU O PUCHAR DYREKTORA PODLASKIEGO ODDZIAŁU PFRON 5 – 7.12 2008r BIAŁYSTOK.

W dniach 5 – 7.12.2008r odbyły się w Białymstoku kolejne zawody w których startowali uczniowie naszej szkoły a także cała czołówka pływaków niepełnosprawnych. Wystartowało w nich 6 zawodników z Oświęcimia w tym trzech uczniów naszej szkoły: Rodziewicz Kacper, Misian Hipolit i Barzycki Tomasz. Zawodnicy zajmowali czołowe miejsca na podium ambitnie walcząc z rywalami. Zawody były bardzo interesujące gdyż zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia się na odcinkach długich: 1500 dowolnym, 800 dowolnym i 400 zmiennym. Konfrontacja z własną formą i rywalami wypadła bardzo dobrze. Kacper Rodziewicz został najlepszym zawodnikiem w kategorii Juniorów zdobywając 2579 pkt. Otrzymał również specjalną piękną kryształową statuetkę za najlepszy wynik zawodów na 1500 dowolnym i ustanowił nowy REKORD ŚWIATA!!!! Zawodnik ten również wspaniale rywalizował w następnym dniu wygrywając wyścig na 400 zmiennym.
W grupie Juniorów trzecie miejsce wywalczył Hipolit Misian zdobywając 1377 pkt. Tomasz Barzycki zajął VI miejsce w kategorii Seniorów – 1436 pkt.