Szczęśliwa „trzynastka”

W dniach 18-20 stycznia odbyły się w Krytej Pływalni w Oświęcimiu Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Nasi uczniowie – pływacy wywalczyli 13 medali:
– 4 złote (w tym 3 w sztafecie i 1 indywidualny)
– ustanowili rekord Polski i zdobyli złoty medal w sztafecie dziewcząt 4×100 zmiennym /Aleksandra Nitka, Paulina Sikora, Patrycja Stambuła, Aleksandra Zagrodnik/
– 1 złoty – Paulina Sikora 400 zmiennym
– także w/w – 2 srebrne medale /200 zmiennym i 200 motylkiem/
Aleksandra nitka – srebrny 50 i 200 grzbiet, brązowy 100 grzbiet
Aleksandra Zagrodnik – brązowy 200 i 400 dowolnym
Patrycja Stambuła – srebrny 200 klasycznym, brązowy 100 klasycznym

Wyniki uzyskane w MP Juniorów są wysokiej klasy.
Paulina Sikora wymazała z tabel rekord klubu Anety Chmelik(400zm) – byłej mistrzyni Europy Juniorów na tym dystansie.

Także dziewczętom niewiele brakło do uzyskania klasy mistrzowskiej.
Należy podkreślić, że zawodom towarzyszyło wsparcie i żywe zainteresowanie wychowawców, nauczycieli, kolegów szkolnych i rodziców.

Wzięło w nich udział 364 zawodników z 89 klubów z całej Polski.

Po takich sukcesach naszych uczniów – pływaków czeka już tylko wypoczynek – ulubiony przez nich wyjazd w góry i jazda na nartach. Zapracowali na tą nagrodę – GRATULUJEMY!!!.