Wielomecz w Portugalii: Zwycięstwo Polski!

W ubiegły weekend zakończył się wielomecz pływacki na portugalskiej wyspie Maderze. Polska reprezentacja zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji uzyskując 313 punktów. Druga była ekipa Portugalii (272) a trzecia Grecja – 236 punktów. Swój wkład w zwycięstwo włożyli zawodnicy z Oświęcimia: Jakub Kieruj, Maciej Hreniak, Tomasz Gaszyk i Sławomir Wolniak. Maciej Hreniak jak powiedział tak zrobił – wynik 15:27.95 na „półtora” to nie tylko rekord zawodów i Rekord Polski Juniorów 17-letnich. Wynik ten jest lepszy od wymaganych minimów na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów. Jak to mówi Trener Dorywalski: „Wzorcowo”. Punkty dla reprezentacji zdobył również Sławek Wolniak, który w wyścigu na 200m stylem klasycznym poprawił rekord zawodów – 2:18.17 a na 50 osiągnął czas 29.48 zajmując drugie miejsce. Dobrą dyspozycje potwierdził Tomek Gaszyk, który na 200m grzbietem zajął trzecią lokatę (2:07.49) oraz Jakub Kieruj na 200 zmiennym (2:07.04 – 2 miejsce). Już niedługo na łamach naszych Galerii będą zamieszczone zdjęcia ze skąpanej słońcem Portugalii 🙂