Jeszcze słowo o sukcesach uczniów naszej szkoły

Na naszych stronach internetowych piszemy o sukcesach Oskara Sali w dziedzinie chemii, a także sportowych sukcesach Zuzi Mazurek i innych naszych uczniów. Tak poważne, spektakularne sukcesy wychowanków PZ nr 2 SOMSiT w priorytetowych obszarach pracy szkoły – dydaktycznej i sportowej – stały się możliwe dzięki pełnemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi nauczycieli i trenerów.

Jak ocenia Dyrektor Zespołu Piotr Kućka, „receptą na sukces jest stawianie na naukę i sport jako równorzędne płaszczyzny działalności szkoły. Kadra pedagogiczna osiągnęła wysoki poziom rozumienia tych obszarów, wykazała się mistrzostwem stosowanych form i metod pracy w szkole o szczególnej specyfice nauczania”.

Należy wierzyć, że tak znaczące osiągnięcia wychowanków zachęcą wszystkie strony uczniów i nauczycieli do podejmowania kolejnych wyzwań. W tym kontekście warto przywołać wypowiedź pewnego nieznanego z nazwiska bogatego człowieka, który tak mówił o tajemnicy swego sukcesu: „ To bardzo proste, decyduj, co chcesz mieć , a następnie rób wszystko, co potrzebne, aby to osiągnąć”.

Dyrektor tej szkoły, nauczyciele i uczniowie też posiedli tę tajemnicę.