Konkurs na logo powiatu

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu ogłosiło konkurs plastyczny „Mieszkam nad Sołą, Wisłą i Skawą – logo powiatu oświęcimskiego”, którego celem jest wykonanie symbolu graficznego naszego powiatu. Propozycję przyszłego logo będą mogli wykonać do końca października uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.

Konkurs „Mieszkam nad Sołą, Wisłą i Skawą – logo powiatu oświęcimskiego” jest organizowany w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia naszego powiatu.

Cel plastycznych zmagań uczestników konkursu, to obok wypracowania graficznego symbolu, przede wszystkim: pogłębienie znajomości powiatu, wzrost poczucia tożsamości z Małą Ojczyzną, czy rozwijanie kreatywności wśród dzieci i młodzieży.

Zaprojektowane logo powinno zawierać elementy kojarzące się z powiatem oświęcimskim i kreujące jego pozytywny wizerunek.