MEJ: Rozdano pierwsze medale.

Od czwartku do niedzieli (06-09.07) w Palmie na Majroce odbywają się mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu. Pierwszego dnia na piersiach polskich reprezentantów zawisły dwa brązowe medale. Pierwszy wywalczył Mateusz Matczak na 400 zmiennym osiągając wspaniały czas 4:20.27 (RP 17-18), drugi brąz zdobyła zeszłoroczna mistrzyni tego dystansu Luiza Hryniewicz – 32.93. Dobry początek polskiej reprezentacji 🙂
W porannych eliminacjach startował nasz zmiennista z Oświęcimia (właściwie z Grojca) Jakub Kieruj. Kuba zajął 11 miejsce z wynikiem nieco gorszym niż jego życiówka – 4:32.79. Jednak nie 400 ale 200 jest koronnym dystansem naszego zawodnika więc wierzymy, że pokaże na co go stać 🙂 Nie sposób zapomnieć o naszym żabkarzu Sławomirze Wolniaku, który zapowiadał świętną dyspozycję. W popołudniowym półfinale ustąpił jedynie jedną setną koledze z reprezentacji Piotrowi Gałce (1:02.96).”Gała” uzyskał pierwszy czas półfinałów i w jutrzejszym finale spotka się z „Wolnym” (4 i 5 tor). Mamy nadzieje, że będzie to polski finał 🙂