Wolny Mistrzem Europy Juniorów!

W kolejnym dniu zmagań Mistrzostw Europy Juniorów na Majorce swoją klasę pokazał reprezentant naszej szkoły Sławomir Wolniak zdobywając złoty medal na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1:02.40! Brawa dla „Wolnego” i trenera Marka Dorywalskiego :). Brąz wywalczył Piotr Gałka z czasem 1:03.12. Dziesiejszy dzień ewidentnie należał do polskiej żabki. Wśród dziewczyn na dystansie dwukrotnie dłuższym o srebrny medal pokusiła się Katarzyna Dembniak – 2:32.12.
W popołudniowych finałach startowali również inni nasi reprezentanci. Maciej Hreniak po świetnym starcie w eliminacjach na 400 dowolnym (3:55.29 – RP 17) nie potrafił podjąć walki w finale i ostatecznie zajął 8. miejsce z wynikiem 3:58.88. Jednak wiemy, że „Heniek” nie jest taki łatwy i darmo skóry nie odda. Na pewno pokaże klasę na swoim koronnym dystansie 1500 m kraulem ostatniego dnia Mistrzostw.
Świetną dyspozycję potwierdził nasz grzbiecista Tomek Gaszyk. W finale 200 grzbietem zajął bardzo dobre 6. miejsce z czasem 2:05.24:)