Wielki powrót w wielkim stylu.

Na wstępie same dobre wieści. Z najnowszych doniesień: trójka naszych zawodników dostała powołanie na Mistrzostwa Świata Juniorów w Rio de Janeiro w Brazylii. Są to: Maciej Hreniak, Tomasz Gaszyk i Iwonka Prędecka. Zaszczytu szkolenia zawodników do tej prestiżowej imprezy dostąpił nasz super-szkoleniowiec-cudotwórca, trener Marek Dorywalski. Aktualnie nasi reprezentanci przebywają (łącznie 11 osób) na zgrupowaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie ostatkami sił szlifują formę do zawodów które odbędą się pod koniec sierpnia. W dniu 16 sierpnia reprezentacja wylatuje do Rio w celu aklimatyzacji oraz przystosowania się do panujących warunków klimatyczno-kulturowych. Wszystko to ma zapewnić optymalne przygotowanie i znakomitą dyspozycje startową. Z uwagi na absencje drużyn z USA i Australii na basenie w Rio może być naprawde gorąco. Nie tylko ze względu na obecność gorących Brazylijek lub warunków atmosferycznych. Otóż, nasi reprezentanci będą mieli okazję udowodnić wszystkim, że w Polsce też potrafią dobrze pływać. W Oświęcimiu w szczególności. Wszystkich sympatyków prosimy o zaciśnięcie kciuków.
O poczynaniach naszych zawodników można będzie się dowiedzieć na łamach naszej strony. Gorąco zapraszamy 🙂

Już za parę dni, (dokładnie 1 sierpnia) rozpoczną się zmagania naszych pływaków podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Budapeszcie. Jak zwykle nie mogło zabraknąć zawodników z Oświęcimia. Oprócz Pawła Korzeniowskiego, w zawodach wezmą udział: Iwona Prędecka i oraz świeżo upieczony Mistrz Europy Juniorów – Sławomir „Wolny” Wolniak. Nie można zapominać o naszym sztandarowym zawodniku Marcinie Unoldzie. „Uno” zasili szeregi sztafety zmiennej, jak również wystartuje indywidualnie. Zawsze na przód! Polska reprezentacja jest mocna jak nigdy dotąd. Zapowiada się pasjonująca walka z europejską czołówką.

W międzyczasie zakończyły się pływackie zmagania na arenach krajowych. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży została zdominowana przez wiadomo kogo – skład oświęcimskiej Unii wygrał klasyfikację medalową, a reszta uczniów naszej szkoły zdobywała najwyższe laury. Łatwo domyśleć się kto został najlepszym zawodnikiem. Nikt inny jak nasz czołowy specjalista od długich dystansów Maciej Hreniak. Jak zwykle z zimną krwią rozprawił się z resztą zawodników 🙂 Gratulujemy!

Wszystkim tym którzy zakończyli pływackie zmagania w tym sezonie życzmy udanych wakacji i do zobaczenia na obozie na rozpalonej słońcem Sycylii pod koniec sierpnia!
Proszę wybaczyć chwilowy brak nowości na stronie ale było to spowodowane niewiadomo czym.