Brązowy medal „Heńka”

15:11.93 – Takim oto kosmicznym rezultatem popisał się uczeń oświęcimskiego SMS-u Maciek Hreniak na 1500m kraulem podczas trzeciego dnia Mistrzostw Europy na Majorce. „Heniek” wywalczył brązowy medal a jego wynik jest nowym rekordem kraju 17-latków. Tak się złożyło, że po drodze uzyskał rekordowy rezultat również na 800m – 8:04.52:) Maciek dopiął swego i udowodnił wszystkim, że na półtora czuje się najlepiej. Nie wiem jak to się stało – tak skomentował wyścig Maciek. My też nie wiemy, jednak najważniejsze jest to, że było „wzorcowo” 🙂 Gratulacje dla trenera Marka Dorywalskiego.
Jednak medal Maćka nie był jedynym dla Polski dzisiejszego dnia. Srebro dla Polski wywalczyła Asia Budzis (BUKS Warszawa) na 400m stylem dowolnym – 4:16.00. Wynik ten jest potrójnym rekordem Polski (RP 16-17-18). A co 🙂
W porannych eliminacjach startował również Jakub Kieruj na 200 motylkowym. Niestety rodowity mieszkaniec Grojca został zdyskwalfikowany za przedwczesny start 🙁 Jednak jutro Kuba startuje na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem zmiennym i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Powodzenia!