Wymiana’2013

logo_pnwm


We wrześniu 2013 nasi uczniowie spędzili tydzień u swoich niemieckich kolegów, a w ramach rewizyty w marcu 2014 gościliśmy naszych partnerów z Niemiec. W programie naszego spotkania znalazło się m.in.:

– zwiedzanie Oświęcimia

– wycieczka do Krakowa

– zwiedzanie Muzeum Browaru w Żywcu

Ważnym punktem programu była wspólna praca uczniów nad projektem zatytułowanym „Tradycyjna kuchnia polska i niemiecka”, której efektem jest książka kucharska z przepisami w trzech językach – polskim, niemieckim i angielskim.

Kliknij...

Kliknij…

Stworzona ona została na podstawie potraw przygotowywanych przez uczniów podczas naszego pobytu w Niemczech.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, o czym świadczą pozytywne opinie niemieckich nauczycieli oraz uczniów z grupy polsko-niemieckiej (wielu z nich wyraziło chęć uczestnictwa w wymianie przyszłorocznej). Celem wymiany była integracja młodzieży, obalanie stereotypów, poszerzanie horyzontów oraz uświadomienie, jak ważne i przydatne jest uczenie się języków obcych. Mamy nadzieję, że w znacznej mierze cel ten został osiągnięty. Nasze przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez finansowej pomocy ze strony PNWM – „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”, która jest organizacją międzynarodową powołaną przez rządy Polski i Niemiec w celu wspierania kontaktów młodzieży z obu krajów.

Comments are closed.