Świadectwa maturalne.

Informujemy tegorocznych absolwentów, że świadectwa dojrzałości będą wydawane
9 lipca 2024 r w ATRIUM ( wejście od parkingu szkoły przy atrium) wg poniższego harmonogramu.
Jednocześnie przypominamy, że świadectwo należy odebrać osobiście. Po odbiór prosimy zgłosić się z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość.
W wypadku osób nieobecnych, świadectwo może odebrać osoba posiadająca pisemne upoważnienie do jego odbioru.

Czytaj dalej…

Drodzy Uczniowie
zamykamy kolejny rok szkolny pełen wyzwań i osiągnięć.
Chcę Wam wszystkim podziękować za zaangażowanie i determinację, które pozwoliły na rozwój i sukcesy Naszej Szkoły.
Nadszedł czas na letni wypoczynek.
Życzę Wam wszystkim niezapomnianych wakacji, pełnych słońca, wspaniałych przygód, inspirujących podróży, odkrywania i poznawania nowych miejsc  oraz niezwykłych chwil w gronie przyjaciół.

Wracajcie do nas bezpiecznie. Czekamy na Was we wrześniu.

Z życzeniami,
Dyrektor Szkoły
wraz z Gronem Pedagogicznym

Dzień Sportu

W dniu 18 czerwca 2024 roku odbyły się zawody w ramach Dnia Sportu. Uczestnicy rywalizowali w tak nietypowych dyscyplinach sportowych, jak: dart, tenis stołowy, badminton, bule, szachy. Liczył się udział i dobra zabawa. Poniżej wyniki zmagań:

Szachy
1. Ligenza Adam SP nr 2 Oświęcim
2. Gorczyca Piotr 2 inf A
3. Fąfara Antoni 2 inf A

Badminton
chłopcy
1. Marcel Wojciechowski 1gB
2. Jakub Knapik 1a
3. Andrieii Kostianyi 3 inf

dziewczyny: Czytaj dalej…

Zakończenie roku szkolnego

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24, które odbędzie się w piątek 21 czerwca 2024 r. w sali gimnastycznej.

O godzinie 8.00 spotkają się klasy 3 LO, 3 i 4 Technikum oraz wszystkie klasy SMS.

O godzinie 9.30  udział wezmą udział wszystkie klasy pierwsze i drugie LO i Technikum

Po zakończeniu  głównej uroczystości,  odbędą się spotkania klasowe  z wychowawcami.

„Otwarte Drzwi Empatii” w oświęcimskim hospicjum

6 czerwca w oświęcimskim hospicjum odbył się wernisaż prac plastycznych naszych uczennic: Julii Styc i Marty Martyniuk. Wystawa zatytułowana „Otwarte Drzwi Empatii” propaguje ideę niesienie pomocy potrzebującym.

Obrazy i rysunki dziewcząt wspaniale prezentują się w przestrzeni Fundacji „Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim”. Tego dnia naszą szkołę w występach artystycznych reprezentowali także: Alan Zubel, Nikola Janiczek oraz Gabriela Rokowska. Alan swoją wzruszającą grą na skrzypcach rozpoczął całe wydarzenie, natomiast Nikola i Gabrysia na zakończenie wernisażu zaśpiewały kilka utworów, nawiązujących swoją tematyką do idei niesienia pomocy bliźniemu.

Otwarcie wystawy było też okazją do podsumowania współpracy naszej szkoły z oświęcimskim hospicjum. Uroczyście podziękowano nie tylko autorkom prac plastycznych i występującym tam młodym artystom, ale też wszystkim uczniom, którzy włączają się nieustannie w pomoc dla fundacji, a są to: Martyna Noworyta, Marika Sowańska, Lena Kwaczała, Maja Jędrocha, Amelia Górkiewicz, Weronika Zwarycz, Natalia Paczkowska i Adrian Sieprawski.

Poniżej link do filmu z tego wydarzenia.

https://www.instagram.com/reel/C79r19GsA_d/?igsh=MWJ1OGszY3Jicm51aQ==

Możecie też o tym przeczytać na stronie faktyoswiecim.pl [tutaj]

 

„Stop cyberprzemocy”- wyniki konkursu

    „Stop cyberprzemocy!” to hasło nowego konkursu, który odbył się w Naszej Szkole. Przedmiotem konkursu była realizacja plakatu w formie cyfrowej o tematyce związanej z przeciwdziałaniem cyberprzemocy. Cele konkursu to wspieranie młodych ludzi w kształtowaniu postaw asertywnych wobec przemocy internetowej, zapobieganie związane z uzależnieniami cyfrowymi wśród dzieci i młodzieży, podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą, promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu. Od połowy maja można było zobaczyć towarzyszącą konkursowi wystawę plakatów. Do udziału w tym przedsięwzięciu zostało nadesłanych 84 prac.

Komisja konkursowa w składzie: 

pani pedagog Patrycja Sajewicz-Całus, pani psycholog Małgorzata Trzop, pani pedagog Joanna Wiktor-Sieprawska, pani pedagog Barbara Bajorska-Mąkina, nauczyciel przedmiotów zawodowych graficznych Beata Maciewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych graficznych Beata Piekiełko, nauczyciel przedmiotów zawodowych graficznych oraz koordynator konkursu Alicja Gryska

wyłoniła następujących zwycięzców : Czytaj dalej…