Wieści od pływaków

II finałowa runda prestiżowej Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego

W roku szkolnym 2022/2023 po dwóch rundach Ligi SMS Nasza Szkoła zajmuje trzecie miejsce  w tych prestiżowych zawodach drużynowych w pływaniu. Podium przedstawia się następująco:  I miejsce SMS Bielany Warszawa, II miejsce SMS Lublin, III miejsce SMS Oświęcim

 

Treningi w Amsterdamie

Nasz uczeń Bartosz Loter przebywał przez kilka dni w Amsterdamie, trenując razem z kadrą narodową Holandii, gdzie pod okiem trenerów oraz zawodników doskonalił swoją technikę pływania. Bartek miał możliwość podnoszenia swoich umiejętności,  pływając z jednym najlepszych żabkarzy na świecie Arno Kamminga, dwukrotnym srebrnym medalistą z Igrzysk Olimpijskich w TOKYO 2020

Targi Pracy i Edukacji w Oświęcimiu

W ubiegłą środę 15 marca 2023 r. w murach Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu odbyły się II Targi Edukacji i Pracy. Ofertę naszej placówki zaprezentowali na stoisku PZ2 uczniowie klas: chemicznej, elektronicznej i mundurowej, którzy z zaangażowaniem zachęcali ósmoklasistów do podjęcia dalszej edukacji w Chemiku.

O Targach możecie przeczytać oraz zobaczyć galerię zdjęć

https://oswiecim.naszemiasto.pl/targi-pracy-i-edukacji-w-oswiecimiu-swoja-oferte-w/ar/c1-9250441

Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia

Czytaj dalej…

16 medali dla reprezentantów naszej szkoły w zawodach sportowych.

Dnia 6 marca 2023 r. w Oświęcimiu odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym i drużynowym. Naszą szkołę reprezentowała liczna drużyna uczniów z liceum i technikum, która w punktacji końcowej wywalczyła 16 medali: 10 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy.

Więcej informacji i zdjęcia poniżej

 

 

Czytaj dalej…

Nasi juniorzy wicemistrzami Polski w hokeju na lodzie

Drużyna Uczniowskiego Klubu Hokejowego  Unia Oświęcim została wicemistrzem Polski w kategorii Juniorów Młodszych U-18. Po ogólnopolskich eliminacjach, w których zmierzyliśmy się z zespołami z Nowego Targu, Łodzi i Gdańska zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie C i awansowaliśmy do ścisłej ósemki drużyn walczących o tytuł Mistrza Polski. W tym sezonie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych, mająca rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych  odbywała się na lodowisku w Sanoku. Czytaj dalej…

Projekt Natalii najlepszy

Z radością odnotowujemy sukces Natalii Adamus z klasy 4gr, której praca została wyróżniona w konkursie na  projekt SZTANDARU POWIATU OŚWIĘCIMSKIEGO. Podczas sesji powiatu oświęcimskiego w dniu 22.02.2023 nagrodę wręczył Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski i członkini Zarządu Powiatu Teresa Jankowska.

 Artykuł o konkursie i idei nadania sztandaru Powiatowi Oświęcimskiemu można przeczytać

https://www.powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/aktualnosci-powiat-oswiecim/2023/02/uhonorowano-laureatki-konkursu-na-sztandar-powiatu-oswiecimskiego

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.powiat.oswiecim.pl

Zaproszenie

Szanowni Państwo!

Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu serdecznie zaprasza do udziału w ósmej edycji konkursu chemicznego „Młody Chemik”, adresowanego do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu oświęcimskiego.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników chemii. Udział w konkursie może być dla uczniów okazją do zweryfikowania swoich umiejętności oraz osiągnięcia osobistych sukcesów.

Uczniowie będą zmagać się w dwóch etapach konkursu. Etap szkolny odbędzie się w zgłoszonych szkołach dnia 15 marca 2023r. a organizatorem drugiej części będzie Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Dla najlepszych uczniów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Na zgłoszenia oczekujemy do 3 marca 2023 roku. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.pz2.edu.pl w zakładce Konkurs chemiczny „Młody Chemik”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w proponowanym przedsięwzięciu.

Dokumenty (regulamin)

Sukces uczennic w XLI Olimpiadzie Języka Łacińskiego

Uczennice klasy IVe Wiktoria Dziedzic i Emilia Wietecha po przejściu eliminacji szkolnych zakwalifikowały się do etapu okręgowego w Krakowie, który składał się z części pisemnej i ustnej. Oprócz umiejętności językowych należało wykazać się  znajomością historii i kultury starożytnych Greków i Rzymian. Obie uczennice przeszły etap pisemny i ustny. Emilka zdobyła IX miejsce w Krakowie i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego (ogólnopolski finał), który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-17 marca 2023 r.

Życzymy powodzenia!!!

Świąteczno- noworoczny turniej szachowy

Jak co roku w Naszej Szkole odbył się świąteczno – noworoczny turniej szachowy, który wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów. W konkursie zorganizowanym  w czytelni wzięło udział 27 graczy oraz wielu kibiców. Gościem specjalnym był Mirosław Wojtyczko – emerytowany nauczyciel Naszej Szkoły, niestrudzony pionier i propagator szachów. Rozgrywki prowadził inny pasjonat tej królewskiej gry – Mirosław Podsiadło. Po wielogodzinnych zmaganiach, obfitujących w zaskakujące zwroty akcji i ciekawe partie, wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi Hubert Kucharczyk z 4 eln na miejscu I,  Konrad Noszka z IV inf G na II oraz Remigiusz Lamch z I inf B na III miejscu. Wśród dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła Martyna Mąsiorowska z II f. Dużym wsparciem dla turnieju wykazali się dyrektorzy: p.  Beata Karkoszka, która osobiście zagrzewała do walki graczy oraz p. Jacek Stoch, fundator nagród, który tradycyjnie wręczył zwycięzcom dyplomy i upominki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Organizatorzy: Mirosław Podsiadło, Paweł Wysogląd, Tomasz Zięba

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z turnieju.

Czytaj dalej…

Konferencja z Synthosem

W dniu 15 grudnia 2022 roku klasy : III oraz obie IV o profilu technik technologii chemicznej uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez firmę Synthos. Konferencja dotyczyła biotworzyw oraz ich recyklingu, a w szczególności polistyrenu.  W trakcie spotkania uczestnicy zostali zapoznani z metodami prowadzenia syntezy polistyrenu oraz  z nowoczesnymi technologiami recyklingu tego tworzywa w kontekście zrównoważonej gospodarki odpadami.

Na koniec warsztatów uczniowie wzięli udział w dyskusji z prowadzącymi zajęcia pracownikami firmy Synthos oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.