Egzamin zawodowy

Przypominamy że egzaminy zawodowe dla uczniów i absolwentów którzy złożyli deklarację przystąpienia do egzaminu we wrześniu zaczynają się 11 stycznia. Każdy z Was otrzymał informację kiedy i o której godzinie odbędzie się egzamin, jeśli nie pamiętasz zawsze możesz skontaktować się z sekretariatem szkoły.

 

Informacja Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Uprzejmie informujemy, że egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzieegzamin zawodowy oraz egzaminów ósmoklasisty przeprowadzany w szkołach podstawowych dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze jesiennym, zostaną przeprowadzone zgodnie z harmonogramem ogłoszonym w sierpniu 2020 r., tj.:

  1. egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w Formule 2012 – od 11 stycznia do 19 lutego 2021 r. (szczegółowy harmonogram dostępny pod linkiem: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/1_2021_PP2012-EPKwZ.pdf)
  2. egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w Formule 2017 – od 11 stycznia do 19 lutego 2021 r. (szczegółowy harmonogram dostępny pod linkiem: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/2_2021_PP2017_EPKwZ.pdf)
  3. egzamin zawodowy w Formule 2019 – od 11 do 24 stycznia 2021 r. (szczegółowy harmonogram dostępny pod linkiem: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/3.2021_PP2019_EZ.pdf)

Egzaminy zostaną przeprowadzone – podobnie jak w sesji wiosennej 2020 r. – 
w zaostrzonym reżimie sanitarnym, którego szczegółowy opis jest dostępny pod linkiem: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20201216%20Przeprowadzanie%20EPKwZ%20EZ%20COVID%20Wytyczne%20Zima%202021.pdf. – Prosimy o zapoznanie się z tym komunikatem.

Czytaj dalej…

Jasełka w niezwykłych czasach pandemii

Nie jest łatwo wykrzesać nadzieję w czasach pandemii… Jednak w przedświątecznej akcji wolontaryjnej  uczniowie PZ 2 SOMSiT  udowodnili, że jest to możliwe. W krótkim filmiku przygotowanym wg własnego scenariusza i  zrealizowanym dla pacjentów oświęcimskiego hospicjum młodzież  naszej szkoły przypomniała  cud narodzin, które świętujemy od dwóch tysiącleci.  W gorączce przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia  przypominajmy sobie słowa ks. Jana Twardowskiego, które dają  nadzieję, tak bardzo obecnie potrzebną:

Aby obejrzeć film – kliknij w obrazek

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryla niemądrego.

 

 

 

Podziękowanie

“…Mądrym być, to wielka sztuka, Ale dobrym – jeszcze większa!…”
/Kornel Makuszyński/

Nauczyciele z Naszej Szkoły wzięli udział w akcji mikołajkowej na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Oświęcimiu, za co otrzymali podziękowanie od wdzięcznych podopiecznych oraz pracowników tej placówki. Korzystając z okazji pragniemy również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Święta będą dla dzieci z ulicy Krasickiego, bogatsze, cieplejsze i piękniejsze, słowem –  lepsze. Organizatorem zbiórki byli jak co roku nauczyciele matematyki z panią Iwoną Kutek na czele, należy się wielki ukłon szacunku.