Wicemistrzostwie województwa!!!

Ogromny sukces odnieśli nasi zawodnicy w Mistrzostwach Województwa  Małopolskiego w Unihokeju, które odbyły się 1 grudnia w Nowym Targu. W finałach zmierzyły się  cztery drużyny wyłonione w Mistrzostwach Powiatów. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Wśród  rywali grających na bardzo wysokim poziomie reprezentacja Naszej Szkoły wykazała się ogromną wolą walki oraz dużymi umiejętnościami zdobywając  wicemistrzostwo.  Należy tu dodać, że w meczu decydującym o pierwszym miejscu pomiędzy drużyną PZ nr2 a reprezentacją Nowego Targu do końca ważyły się losy spotkania, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:1 dla drużyny gospodarzy.

Kadrę naszych wicemistrzów tworzą:  Bratek Jan, Kovalchuk Mykhailo, Kukla Igor, Płonka Adrian, Siemasz Szymon, Wilk Daniel, Niewiadomski Igor, Mąsior Adam, Dubchenko Danylo, Chapelskyi Andrii, Adrian Gąsior, Pencko Miłosz

Dziękujemy i gratulujemy sukcesu

Opiekun: Małgorzata Kapcińska

Uczniowie „Chemika”w pięknym Wiedniu

Muzeum Historii Sztuki

W dniach 8-10 listopada uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję zwiedzić miasto kultury                      i sztuki – austriacki Wiedeń. Grupa  58 osób wraz z opiekunami zobaczyła najpiękniejsze miejsca związane ze światem malarstwa, rzeźby, historii europejskiej – Muzeum Historii Sztuki, Belweder, Operę  Wiedeńską, Galerię Albertina, zamek Schonbrunn oraz Muzeum Techniki i Muzeum Historii Naturalnej. Ciekawostką architektoniczną, która wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży, były budynki  zaprojektowane przez wiedeńskiego architekta – Hundertwassera.

Spacery po ulicach Wiednia, przedświąteczna atmosfera oraz spotkanie z twórczością takich malarzy jak Rubens, Bruegel, Picasso czy Modigliani – to na pewno zostanie w pamięci uczestników tej atrakcyjnej wycieczki.

 

Czytaj dalej…

RÓŻOWA SKRZYNECZKA

Nasza Szkoła przystąpiła do programu RÓŻOWA SKRZYNECZKA,  uruchomionego przez fundację o tej samej nazwie, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz rzetelnej edukacji na ten temat.

Skrzyneczka, otrzymana na spotkaniu zorganizowanym przez Oświęcimski Instytut Praw Człowieka we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu,  Urzędem Miasta Oświęcim, Urzędem Gminy Brzeszcze i Kęty, zawisła przy toalecie na hali sportowej.

Zasady działania RÓŻOWEJ SKRZYNECZKI są proste:

WEŹ, jeśli potrzebujesz

ZOSTAW, jeśli chcesz pomóc

Udany udział naszych uczniów na Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej

Uczniowie klas o profilu chemicznym: Patrycja Bęgziak (4ch), Nadia Lala (3c) oraz Piotr Kotlarczyk (3a) 5 października 2021 roku postanowili sprawdzić swoje umiejętności, biorąc udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych. Pierwszy etap olimpiady został zakończony sukcesem, bo zarówno uczniowie klasy maturalnej jak i przedmaturalnej uzyskali świetny wynik kwalifikujący do dalszej części konkursu.

Olimpiada organizowana jest przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl. Uczniowie, którzy 10 grudnia zakwalifikują się do finału tego konkursu, w marcu 2022 roku w Krakowie będą zmagać się z trudnymi zadaniami chemicznymi, by zdobyć tytuł laureata.

DWIE DRUŻYNY Z OŚWIĘCIMSKIEGO „CHEMIKA” W TURNIEJU TRÓJGAMICZNYM

 

 

 

 

 

 

W połowie listopada odbył się I etap 2 edycji TURNIEJU TRÓJGAMICZNEGO. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią powrócił  turniej, w którym rywalizują ze sobą zespoły młodych twórców gier komputerowych. Składają się one z uczestników, którzy są odpowiedzialni za „Game Development” – kodowanie i programowanie, „Experience design” – oprawę graficzną i dźwiękową oraz „Game design” – projektowanie gry. Czytaj dalej…

Najwyższe podium dla drużyn z „Chemika”.

W dniu 17.11.2021r w PZNr3 odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – gra drużynowa. Naszą Szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców. Oba wygrały w punktacji końcowej i będą reprezentowały powiat oświęcimski w zawodach rejonowych
● w kategorii dziewcząt
I miejsce zajęła drużyna w składzie: Nadia Mierzwa klas 2ch/eln i Marta Zając – klasa 2gr.
 ● w kategorii chłopców
I miejsce zajęła drużyna w składzie: Tomasz Gasidło – klasa 3eln, Patryk Antecki – klasa 3infG oraz Igor Rybak – klasa 3eln

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 Opiekunem zespołów była – Lidia Modzelewska

Ślubowanie klas mundurowych

W dniu 10 listopada 2021r. w hali sportowej Naszej Szkoły odbyło się ślubowanie klas mundurowych. Przysięgę w przededniu Święta Niepodległości złożyli uczniowie klas 1G, 1H i 2G LOMS. Uroczystość uświetnił wicestarosta Paweł Kobielusz, który został odznaczony Złotym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przez pana Kazimierza Lewandowskiego, majora w stanie spoczynku i prezesa Oddziału Oświęcimskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Dla naszych uczniów było to wydarzenie ważne, uświadomiło im, że noszenie mundurów to nie tylko zaszczyt i wyróżnienie, ale przede wszystkim zobowiązanie i odpowiedzialność.

Na pewno nie zapomną ślubowania!

Poniżej film autorstwa Jakuba Jońca i Mateusza Kani

Czytaj dalej…

„Nie umiera ten, kto trwa 
w sercach i pamięci naszej”

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 śp. Kornela Klisia

 naszego ucznia i kolegi.

Trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami.

 Spoczywaj w pokoju.

             Pogrążona w smutku Społeczność Szkolna PZnr2 SOMSiT

 

Czytaj dalej…