Monthly Archives: Styczeń 2020

Ogłoszenie

Zapraszamy uczniów naszej szkoły na zajęcia sportowo-rekreacyjne (SKS-y) na siłowni.

Będzie ona dostępna w każdy wtorek i czwartek w godz. 15.00 – 16

 Prowadząca zajęcia: Lidia Modzelewska i Iwona Gawor.

 

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY.

Weź udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

Do 28 lutego 2020 roku u ks. Zbigniewa Hodera w sali 107 na I piętrze można  zgłosić chęć udziału w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, (który odbędzie się 12 marca 2020 roku w murach naszej placówki), diecezjalnym i ogólnopolskim. Najlepsi uczestnicy mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Na laureatów czekają również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

Informacja o zakres tematycznym XXIV edycji konkursu znajduje się TUTAJ

Gorąco zachęcamy młodzież z Naszej Szkoły do licznego udziału w powyższym wydarzeniu.

Sukces naszych zawodniczek w mistrzostwach powiatu

Dnia 16.01 w naszej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystartowało 5 drużyn. Reprezentacja Naszej Szkoły pod opieką P. Doroty Czech po zaciętej walce zdobyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach sportowych.

 

Kurs prawa jazdy kat. B

Bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B, rok szkolny 2019/2020.

W ramach projektu Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych branży administracyjno – usługowej Powiatu Oświęcimskiego ogłoszony jest nabór na wnioski dla uczniów z klas:

branża administracyjno-usługowa

  • technik cyfrowych procesów graficznych
  • technik technologii chemicznej

II edycja – Wnioski należy składać do 10 luty 2020r.

I edycja – Wnioski należało składać do 16 września 2019r.

Uczeń musi mieć ukończone 18 lat.

Regulamin projektu znajduje się tutaj,

deklaracja uczestnictwa w projekcie/kursie znajduje się tutaj.

Szczegółowych informacji  udziela Tomasz Płonka, sala 55

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów na zebrania, które odbędą się
w środę 22 stycznia 2020 roku o godz 17.00

W związku z nieobecnością wychowawców klas: 1 eln G oraz 1gr  SP zebrania  z rodzicami tych klas odbędą się w terminie późniejszym.

zebrania – sale 2019-2020

Pan Marcin Dziubek nominowany do tytułu Osobowość Roku

 

——– ooOoo ——-

Informujemy, ze nasz kolega, nauczyciel historii Pan Marcin Dziubek został przez Gazetę Krakowską i Dziennik Polski nominowany do tytułu Osobowość Roku.

Więcej szczegółów na zamieszczonym dokumencie. Gratulujemy i życzymy wygranej.

——– ooOoo ——-

Nasza hokeistka na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży

Katarzyna Kot

Trzy Polki i trzech Polaków wystąpi w turnieju „hokeja 3 na 3” podczas styczniowych III Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w szwajcarskiej Lozannie. Wśród nich jest zawodniczka UKH Unia Oświęcim, uczennica naszej szkoły  – Anna Kot.

– To dla mnie ogromny zaszczyt. Zrobię wszystko, aby pokazać się tam z jak najlepszej strony – mówi reprezentantka Polski do lat 18 – Podczas zgrupowania Kadry Narodowej Kobiet  U18  w Opolu trenerzy przeprowadzili  test, który miał zadecydować kto zakwalifikuje się na igrzyska olimpijskie. Nasze przejazdy zostały nagrane i wysłane do komisji. Informacja o tym, że się zakwalifikowałam bardzo mnie ucieszyła i dodała motywacji. Udział w olimpiadzie jest dla mnie możliwością pokazania swoich umiejętności na tak dużym wydarzeniu. Chciałabym  nabierać doświadczenia, poznawać nowych ludzi oraz dać z siebie jak najwięcej – dodaje Anna Kot.Polskę w Lozannie reprezentować będzie w sumie 45 sportowców (22 kobiety i 23 mężczyzn), urodzonych w 2004 i 2005 roku. Biało-czerwoni wystartują w ośmiu dyscyplinach w tym w hokeju na lodzie.

Oprócz normalnego turnieju z udziałem sześciu najlepszych męskich i żeńskich reprezentacji rankingu IIHF, odbędą się też zmagania w turnieju 3 na 3. W nim zaprezentują się Anna Kot, Alicja Mota i Alicja Sowa oraz Aleks Menc, Jakub Michalski i Jakub Trzebunia.

Warto zaznaczyć, że te zmagania będą on miały niecodzienną formę,

Nasze siatkarki najlepsze w Bielsku-Białej

Pierwsze miejsce na podium wywalczyły Nasze uczennice zrzeszone w UKS Setbol Oświęcim podczas turnieju w Bielsku-Białej.
O sukcesie naszych uczennic informowały m.in. Fakty Oświęcim. Odnośnik znajduje się do wglądu pod tekstem.
Najlepszą zawodniczką zespołu okazała się Julia Wieczorek.
Z kolei tytuł najbardziej wartościowego gracza turnieju przypadł Alicji Michalczuk. Reprezentantki grodu nad Sołą grały w składzie; Marta Lipka-kapitan, Zuzanna Rusinek, Alicja Michalczuk, Iza Grześko, Wiktoria Maksajda, Wiktoria Frosik, Karolina Oleksa, Julia Wieczorek, Kinga Kuźma i Katarzyna Księżarczyk.
„Podczas turnieju mieliśmy okazję przetestować w grze kilka rozwiązań taktycznych w ataku. Gra wygląda coraz lepiej jednak jest jeszcze trochę do poprawy. Szczególnie w dograniu piłki do siatki, współpracy w przyjęciu i komunikacji”- wylicza Marek Wasztylwiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol Oświęcim.

„Największym sukcesem jest zainteresowanie ze strony prezesa BKS Stal Bielsko-Biała kilkoma naszymi wychowankami. Dziewczyny dostały również propozycję wyjazdu do USA, gdzie mogą dalej grać i studiować nie ponosząc kosztów studiów”- podkreśla Marek Wasztyl.

Z rąk wiceministra, Pana Stanisława Szweda zasłużony puchar odebrała kapitan drużyny, Marta Lipka.

Materiał w Faktach Oświęcim

Jakub Konior /

 

31 medali naszych pływaków na mistrzostwach Polski

11 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych medali wywalczyli reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O sukcesach naszych zawodników można poczytać również m.in. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i Faktach Oświęcim. Odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem. Publikacja będzie również dostępna na łamach regionalnej prasy.

Na najkrótszym 50 metrowym odcinku w stylu motylkowym srebrny medal wywalczył Kamil Sieradzki, ustanawiając tym samym rekord życiowyNa drugim stopniu podium stanęła Daria Nita za wyścig na 400 metrów stylem dowolnym. Z kolei na trzecim miejscu widniał Oskar Cieśla, który znacznie poprawił swój najlepszy wynik w karierze. Warto podkreślić, że rywalizacja na 100 metrów stylem zmiennym zaowocowała dwoma brązowymi medalami, które wywalczyła Dominika Kossakowska i Mateusz Dubas.

„Mocnym akcentem rozpoczął się czwarty dzień zmagań

Zaproszenie do konkursu „Młody Chemik”

Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu serdecznie zaprasza do udziału w szóstej edycji konkursu chemicznego „ Młody Chemik”, adresowanego do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego i jaworznickiego.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników chemii. Udział w konkursie może być dla uczniów okazją do zweryfikowania swoich umiejętności oraz osiągnięcia osobistych sukcesów.

Uczniowie będą zmagać się w dwóch etapach konkursu. Etap szkolny odbędzie się w zgłoszonych szkołach dnia 2 marca 2020r. a organizatorem drugiej części będzie Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Dla najlepszych uczniów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Na zgłoszenia oczekujemy do 14 lutego 2020r. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.pz2.edu.pl w zakładce Konkurs chemiczny „Młody Chemik”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w proponowanym przedsięwzięciu.