WYNIKI KONKURSU CHEMICZNEGO „MŁODY CHEMIK”

W finale konkursu chemicznego „Młody Chemik” organizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu wzięło udział 50 uczniów z 19 szkół podstawowych. Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami konkursu zostali:

MIEJCE Nazwisko i imię Nazwa szkoły
1 Oliwia Nawara Szkoła Podstawowa Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 w Oświęcimiu
2 Aleksandra Sałaciak Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przeciszowie
3 Wiktoria Stanek Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

Czytaj dalej…

Pożegnanie maturzystów

„Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie,
kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie
to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka
związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia”
                  Antoine de Saint – Exupéry

 

Drogie Absolwentki, drodzy Absolwenci!

Życzymy Wam wszystkim pomyślnego zdania matury!
Życzymy szerokiej drogi!

Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los,

będziecie godnie reprezentować naszą Szkołę.

Trzymamy za Was kciuki!

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Powiatowego Zespołu nr 2
Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych
im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu

 

Wycieczka na Targi 3D [FOTO]

7 kwietnia 2022 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Kielc na targi „Przemysłowa wiosna”, w której wzięła udział grupa młodzieży Naszego Technikum.

W ramach tej imprezy uczestnicy zwiedzili wystawę związaną  m.in. z drukiem 3D oraz bogatą ekspozycję obrabiarek sterowanych numerycznie.

Uczniowie Naszej Szkoły mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami projektowania prototypowego: oglądaliśmy skanery 3D, a także drukarki „biologiczne”, potrafiące „wyczarować” np. protezy rogówki oka.

Na targach po raz pierwszy na świecie zaprezentowano polski wynalazek- drukarkę drukującą szkłem oraz urządzenie nadające wydrukom realistyczny wygląd, dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu barwienia modeli pigmentami z bogatej palety 10 milionów odcieni. Czytaj dalej…

Badanie PISA

W dniu 5 kwietnia 40 uczniów Naszej Szkoły wzięło udział w międzynarodowych badaniach PISA.

PISA to międzynarodowy projekt naukowy, którego głównym celem jest badanie umiejętności piętnastolatków. Konstrukcja badania pozwala na porównywanie wyników

uczestniczących w nim krajów. Wyniki te nie służą ocenie poszczególnych uczniów, szkół

czy województw. Możliwe jest natomiast porównywanie różnych systemów edukacyjnych

oraz badanie zależności pomiędzy umiejętnościami a innymi obszarami, np. doświadczeniami szkolnymi lub strategiami uczenia się.

Badanie jest  przeprowadzane co 3 lata i Polska uczestniczy w nim od samego początku, czyli od 2000 roku. Celem badania PISA jest sprawdzenie umiejętności praktycznego zastosowania nabytej wiedzy, a więc określenie, na ile młodzież jest przygotowana do dalszej drogi edukacyjnej oraz dorosłego życia, w tym wymagań rynku pracy. Program pozwala ocenić Czytaj dalej…

Milena Łazarz, uczennica klasy 2B wydała własny tomik poezji

Milena Łazarz uczennica klasy IIb oprócz swej pasji, którą jest pływanie,  tworzy poezję. Aby podzielić się swoją twórczością, własnym sumptem wydała tomik wierszy, w którym zamieściła 40 z około 100 dotąd napisanych tekstów.

Jaki typ poezji reprezentują?

„Wiersze piszę w taki sposób by każdy człowiek mógł się z którymś utożsamić, efektem czego mogłaby być praca nad sobą; dostrzeżenie swoich błędów”- mówi młoda poetka. Pisze, jak to określiła, prosto, ale dobitnie, aby wierszy nie trzeba było nadinterpretować. Według autorki, jej twórczość pomaga zobaczyć świat taki, jakim jest naprawdę, ale i wprowadza w refleksje nad egzystencją człowieka.

Milena przygotowuje do wydania już następny tomik, który będzie nawiązywał do jej pierwszej publikacji.

Każdy, kto chciałby spotkać się z poezją Mileny Łazarz, może zaopatrzyć się w egzemplarz pierwszej wydanej książki u pani Anety Jarmułowicz w sali 133.

Poniżej publikujemy  wiesz Mileny:

Czytaj dalej…

Programowali ozoboty z dziećmi z Ukrainy

W dniu 28.03.2022 roku  dziewięć  osób z klasy 3 infG przygotowało i przeprowadziło zajęcia programowania dla dzieci z Ukrainy, które odbyły się w Oświęcimskim Instytucie Praw Człowieka w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu. Zarówno dzieci,  jak i nasi uczniowie świetnie się bawili, pracując z ozobotami (urządzeniami, które możecie zobaczyć na zdjęciu) i programując trasy ich przejazdu.

Tym samym nasza młodzież włączyła się w pomoc dzieciom, które uciekły przed wojną do naszego kraju, organizując im ciekawe i pożyteczne lekcje programowania.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała wychowawczyni klasy 3 inf G p. Anna Kwiatkowska.