Daily Archives: 12 stycznia 2020

31 medali naszych pływaków na mistrzostwach Polski

11 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych medali wywalczyli reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O sukcesach naszych zawodników można poczytać również m.in. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i Faktach Oświęcim. Odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem. Publikacja będzie również dostępna na łamach regionalnej prasy.

Na najkrótszym 50 metrowym odcinku w stylu motylkowym srebrny medal wywalczył Kamil Sieradzki, ustanawiając tym samym rekord życiowyNa drugim stopniu podium stanęła Daria Nita za wyścig na 400 metrów stylem dowolnym. Z kolei na trzecim miejscu widniał Oskar Cieśla, który znacznie poprawił swój najlepszy wynik w karierze. Warto podkreślić, że rywalizacja na 100 metrów stylem zmiennym zaowocowała dwoma brązowymi medalami, które wywalczyła Dominika Kossakowska i Mateusz Dubas.

„Mocnym akcentem rozpoczął się czwarty dzień zmagań

Zaproszenie do konkursu „Młody Chemik”

Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu serdecznie zaprasza do udziału w szóstej edycji konkursu chemicznego „ Młody Chemik”, adresowanego do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego i jaworznickiego.

Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników chemii. Udział w konkursie może być dla uczniów okazją do zweryfikowania swoich umiejętności oraz osiągnięcia osobistych sukcesów.

Uczniowie będą zmagać się w dwóch etapach konkursu. Etap szkolny odbędzie się w zgłoszonych szkołach dnia 2 marca 2020r. a organizatorem drugiej części będzie Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Dla najlepszych uczniów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Na zgłoszenia oczekujemy do 14 lutego 2020r. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.pz2.edu.pl w zakładce Konkurs chemiczny „Młody Chemik”.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w proponowanym przedsięwzięciu.