Wybory do samorządu- wyniki

image111Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.

Dnia 12 września 2016 roku w lokalu wyborczym zorganizowanym w atrium odbyły się wybory na przewodniczącego i opiekuna. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów.

O godzinie 14.20  nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów przez komisję skrutacyjną. Spośród  oddanych głosów największą ilość uzyskali i będą pełnić w Samorządzie następujące funkcje:

1. Zabawska Kinga – klasa II E 237 głosów- przewodnicząca
  2. Wąsik Dawid- klasa II ELN 225 głosów- zastępca przewodniczącej
  3. Płachta Dominika – klasa II E 110 głosów
  4. Suślik Klaudia – klasa II E 87 głosów
  5. Mańkut Wojciech- klasa II D 64 głosy
  6. Urbańczyk Wiktoria – klasa II E 25 głosów

Wyniki głosowania na opiekuna Samorządu Uczniowskiego:

1. Kurczab Mieczysław- 75 głosów
  2. Bartecki Robert- 61 głosów
  3. Borowiec Bartłomiej- 22 głosy

Frekwencja wyniosła- 77,7%

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania  nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego.