Nasza uczennica Wiktoria Dach z I GMS, zwyciężczynią Grand Prix Małopolski w Pływaniu (WYWIAD)

img_2103O  pierwszych sukcesach w nowym klubie pływackim, początkach przygody z pływaniem, kolejnych wyzwaniach sportowych oraz nowo nabytych umiejętnościach z naszą uczennicą Wiktorią Dach, zwyciężczynią Grand Prix Małopolski w kategorii 13-latek, rozmawia Jakub Konior. Warto podkreślić, że wywiad z tą młodą, utalentowaną  pływaczką ukazał się na Ogólnopolskim Portalu Pływackim. Na co dzień zawodniczką opiekuje się p. Andrzej Brania.

Jakub Konior:  Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z pływaniem?

Wiktoria Dach: Pływam od kiedy pamiętam. Zawsze ciągnęło mnie w kierunku wody. W trzeciej klasie szkoły podstawowej zapisałam się do sekcji pływackiej, a więc pływaczką jestem już od 4 lat.

W jaki sposób przygotowywałaś się do udziału w Grand Prix Małopolski?

Bardzo ciężko trenując, szczególnie skupiłam się na doskonaleniu techniki stylu grzbietowego, ponieważ nie jest ona u mnie najlepsza. Chciałam uzyskać jak najlepszy czas w stylu klasycznym, więc pracowałam także nad techniką pociągnięcia pod wodą.

Które wyścigi pozwoliły Ci na zdobycie tytułu najbardziej wszechstronnej pływaczki w kategorii 13-latek?

Starty na 100 m. stylem klasycznym i 200 m. stylem zmiennym.

Co było Twoim ”motorem” do zaciętej walki podczas minionej imprezy pływackiej?

Chciałam pokazać wszystkim, którzy we mnie wątpili, że się mylą.

Jakie odczucia towarzyszyły Ci po pierwszym starcie w barwach oświęcimskiej SMS?

Niewątpliwie ogromna satysfakcja, poczułam coś nowego niż dotychczas. Uczucie niesamowite nowy sezon, nowy klub, nowe wyzwania było to dla mnie czymś nowatorskim. Po wyjściu z wody bałam się, że mój trener będzie niezadowolony, lecz było zupełnie na odwrót.

Czy podczas Grand Prix Małopolski miałaś jakieś słabsze momenty?

Nie, byłam bardzo pozytywnie nastawiona do walki.

Spodziewałaś się, że w Bochni pójdzie Ci, aż tak dobrze?

Nigdy nie zakładam z góry jak mi pójdzie na danych zawodach. Nie liczy się miejsce, lecz czas i postęp. Oczywiście była ”nutka nadziei”, lecz niezbyt duża.

Jakie umiejętności zdobyte w trakcie obozu szkoleniowego w Centralnym Ośrodku Sportu. Wykorzystałaś podczas Grand Prix Małopolski?

Dynamiczniejsze nawroty, dłuższe pływanie pod wodą na nogach do ”motyla” i zakończenie do stylu grzbietowego.

Znalazłaś się na liście najlepszych zawodniczek. Jaki jest więc Twój sposób na sukces?

Ciężki i systematyczny trening oraz odpowiednie nastawienie psychiczne, to najważniejsze elementy na drodze do osiągnięcia pożądanego sukcesu.

Na zakończenie chciałbym zapytać o Twoje plany na rozpoczynający się sezon w nowym klubie pływackim?

Chciałabym zdobyć tytuł najlepszej zawodniczki na Zimowych Mistrzostwach Małopolski,  utrzymuję to miejsce już od 3 lat, a więc szkoda byłoby go stracić. Istotnym zamierzeniem jest także godna reprezentacja klubu na Zimowych Mistrzostwach Polski 14-latków.

Dziękuję za rozmowę

Dziękuję

Życzymy dalszych owocnych wyścigów oraz spełnienia największych marzeń sportowych.

Wywiad z Ogólnopolskiego Portalu Pływackiego dostępny [TUTAJ]

/ Jakub Konior /