Apel- ważne informacje, podsumowanie pierwszego półrocza, mianowania w klasach wojskowych

apel011Dnia 25.01.2016 odbył się apel wszystkich klas PZ2, podczas którego podsumowano wyniki dydaktyczne, frekwencje oraz osiągnięcia uczniów naszej szkoły.

Pani Dyrektor Beata Karkoszka przedstawiła wyniki frekwencji  i średnie poszczególnych szkół oraz wyróżniła najlepsze klasy. Statystyki wyglądają następująco:

Średnie ocen:

GMS- 4.09 ( z tego najwyższa średnia 1GMS- 4,36)

LOMS- 3,62 (2d- 4,06, 3f-4,05, 2a-4,04)

Technikum- 3,59 (3 chem-4,16, 1 el/in- 4,12, 2inf-3,96)

Uczniowie ze średnią 4,75 i wyższą:

GMS-7, LOMS-24, Technikum-15 (z tego najwięcej w klasach: GMS- 1 GMS-4, LO- 2a-18, Technikum 4 chem i 3 chem po 5 uczniów)

Frekwencja:

GMS- 91, 95% (najlepsza klasa 1GMS-96, 1%)

LOMS-85,01% (2a-91%)

Technikum 85,44% (2g-r92%, 1eln-92%)

Następnie Pan Dyrektor Jacek Stoch pogratulował uczniom, których średnia była równa lub większa niż 4,75.

Zobacz rankingi uczniów z najwyższą średnią:

GMS- lokatyLiceum lokatyTechnikum lokaty

Kolejną przemawiającą osobą był przewodniczący samorządu uczniowskiego, który przedstawił efekty pracy pierwszego półrocza.

Później głos zabrała Pani Maria Starzyńska, która przedstawiła wyniki konkursów polonistycznych i artystycznych.

Z okazji 170 rocznicy urodzin i setnej rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza nasi poloniści zorganizowali konkurs literacko- czytelniczy- „A czy ty znasz bracie młody- Quo vadis Henryka Sienkiewicza?”. Laureatami konkursu zostali (uczestnicy w finale rywalizowali w parach): 1. miejsce- Alicja Gruchała i Arkadiusz Zbylut (IV chem.), 2. miejsce- Dominika Borowska i Kacper Klimoszek (IV chem.), Aneta Borowska i Lidia Śleziona (IV chem.).

W Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” uczeń klasy 1 graf Sebastian Budek zakwalifikował się do finału konkursu w Krakowie.

Uczennice kl. 3d okazały się bezkonkurencyjne podczas konkursu recytatorskiego „Muzyka Słów- przepowiednie  czasu mego” organizowanego przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach- Agata Broda zajęła pierwsze a Paulina Marszałek drugie miejsce.

Nasi  uczniowie brali udział także  w konkursie ”Rozmowy z Szekspirem” zorganizowaną przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku- Białej w ramach SZEKSPIRADY. Prace plastyczne naszych uczniów: Gabrieli Poprawy, Martyny Kwas, Marcina Zająca, Kamila Wątroby, Dawida Obstarczyka, Patryka Skowrońskiego były wystawione w Galerii Akademii ATH w Bielsku- Białej.

Z kolei pani psycholog Małgorzata Trzop zwróciła uwagę na problemy, które pojawiają się w naszej szkole- przede wszystkim w związku z frekwencją. Poinformowała też zebranych o wolontariacie działającym w PZ2. Współpracujemy: z Domem Dziecka (opiekun p. Iwona Kutek), Hospicjum w Oświęcimiu (opiekun p. Daria Kobyłczyk), z MOPS (opiekunami wolontariatu są p. pedagog – B.Bajorska – Mąkina   i J. Wiktor – Sieprawska) oraz Dziennym Domem Pomocy (opiekun- p. Agata Pawlikowska –Wasilewska). Zwróciła uwagę, że nasza szkoła uczestniczy w programie Profilaktyka a Ty (realizując profilaktyczne spektakle kabaretowe-), a opiekunami są panie Agnieszka Kapcia i Małgorzata Trzop. Pani psycholog zaprosiła wszystkich uczniów do włączania się w te przedsięwzięcia.

Następnie ogłoszone zostały nominacje w klasach wojskowych.

[mianowania w klasie wojskowej]

Na zakończenie głos zabrał Dyrektor PZ2, Jacek Stoch, który życzył uczniom i nauczycielom bezpiecznych ferii.