FPLW dniu 22 marca w naszej szkole odbędzie się siódma już edycja akcji pomocy dla osób cierpiących na białaczkę. Przedsięwzięciem od wielu lat z wielkim zaangażowaniem koordynuje p. Iwona Kremiec.

Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tej wyjątkowej akcji na rzecz drugiego człowieka.

W Polsce średnio co godzinę ktoś słyszy dramatyczną diagnozę – białaczka. Bardzo często jedynym ratunkiem dla tych osób jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Mimo ponad 27 milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku wciąż są chorzy, którzy czekają na swojego „genetycznego bliźniaka”.  W związku z tym w dniu 22 marca już po raz siódmy organizowane będzie spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii. Celem jest zachęcenie uczniów pełnoletnich do zarejestrowania się w Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. W naszej szkole zostanie stworzona możliwość oddania krwi w ilości niezbędnej, by zostać wpisanym do banku potencjalnych dawców szpiku. Osoby pełnoletnie, które chcą zostać zarejestrowane, zapraszamy w tym dniu w godzinach od 9. 00 do 13. 00 do sali gimnastycznej, gdzie zostaną poinformowane o dalszych krokach.

Godnym odnotowania jest fakt, iż dotychczasowe sześć akcji organizowanych w PZ2, zaowocowało pozyskaniem ponad 800 nowych potencjalnych dawców szpiku.

Dla nas to kwestia kilku minut, a dla kogoś to całe życie – podsumowuje pani Iwona Kremiec.

Do naszej akcji zachęcają także Fakty Oświęcim TUTAJ

/ Jakub Konior /