Wizyta na targach Druku 3 D w Kielcach [FOTO]

0630 marca 2017 roku dzięki uprzejmości administratora „Targów Kielce”, grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Piotra Kaka, Edmunda Żółtowskiego, Kazimierza Foltyna oraz Mieczysława Kurczaba miała okazję wyjechać do Kielc na największe targi „Druku i Skanowania 3D” w Europie Środkowo-Wschodniej oraz cyfrowych maszyn do obróbki metali i innych materiałów. Przez wystawców są one uznawane za najważniejsze wydarzenie w branży.

Mieliśmy możliwość obejrzeć najnowsze obrabiarki CNC osprzęt do nich, roboty spawalnicze oraz niezwykłą aparaturę kontrolno-pomiarową. Ogromne wrażenie zrobiły na nas frezarki zdolne do frezowania powierzchni wielkogabarytowych oraz laserowe urządzenia docięcia blach.

Najbardziej interesujące  były jednak dla nas odbywające się w tym czasie „Dni Druku 3D”. To kilka tysięcy zwiedzających, trzy dni targowe w drugim, co do wielkości ośrodku targowym w Europie Środkowowschodniej. To bez dwóch zdań największa impreza o charakterze targowym dla polskiej branży druku 3D. Tegoroczna, dziewiąta edycja tylko to potwierdziła. Chociaż w międzyczasie pojawił się poważny konkurent w postaci 3D Show Printer & Scanner w Warszawie, lokalizacja imprezy na terenie Targów Kieleckich – jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie oraz obecność w tym samym czasie kilku innych imprez targowych o charakterze przemysłowym sprawiają, że nie ma sobie równych w kraju. Ponad 80 wystawców, ponad setka drukarek 3D drukujących w różnych technologiach, kilkanaście skanerów 3D. Cieszymy się, że dzięki współpracy nauczycieli przedmiotów zawodowych, informatyki oraz podstaw przedsiębiorczości, mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. W ramach materiałów promocyjnych otrzymaliśmy sporo próbek różnego rodzaju druku 3D oraz nawiązaliśmy szereg interesujących kontaktów z polskimi producentami drukarek 3D oraz producentami materiałów eksploatacyjnych.