Sukces naszych 14-letnich pływaków na Mistrzostwach Polski w Olsztynie

Olsztyn I GMSDorobkiem ośmiu medali zakończyły się zmagania 14-letnich reprezentantów SMS Oświęcim w trakcie Letnich Mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Andrzeja Brania rywalizowali na długim basenie w Olsztynie – relacjonuje Jakub Konior z Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Polecamy także relacje w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, materiał znajduje się do wglądu pod materiałem.

W trakcie pierwszego dnia rozgrywanych w Olsztynie Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich na najwyższym stopniu podium stanęli: Michał DaszkiewiczMarcin MalarzJan WięzikDawid Danikiewicz. Podopieczni trenera Andrzeja Brania płynęli w wyścigu sztafetowym na dystansie 4×200 m stylem dowolnym.

Warto podkreślić, że srebrny medal na dystansie 200 m stylem dowolnym wywalczyli Michał Daszkiewicz i Marta Klimek.  W sesji popołudniowej świetnie zaprezentowali się również: Martyna SzkuratDawid Dankiewicz,Mateusz Krupa,Martyna KuziówPaulina Budzyńska,Weronika Ptaszyńska,Marta Klimek.

Trzynastą lokatę wywalczyła sztafeta 4×200 m stylem dowolnym w składzie: Mateusz KrupaMateusz Miodoński, Igor WróbelRoch Sieprawski.

Tytuł tegorocznego multimedalisty minionych mistrzostw przypada zawodnikowi Michałowi Daszkiewiczowi, zawodnik trenujący pod czujnym okiem trenera Andrzeja Brania zakończył zawody z dorobkiem sześciu krążków. Powodów do zadowolenia przysporzyła także sztafeta dziewcząt w składzie: Martyna KuziówNikola Krawczyk,Zofia WróbelMarta Klimek, które wywalczyły brązowy krążek.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom i trenerowi !