Zapraszamy na Dni Otwarte [program]

Drzwi Otwarte 2017

W dniu 14 grudnia od 10 do 13, a także dzień później w godzinach od 9 do 12.30 odbędą się Dni Otwarte popularnego „Chemika”.
Zgodnie z tradycją szkoły dla uczniów przewidziano wiele niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji. Podczas „drzwi otwartych” przybyli goście będą mieli okazję do obejrzenia świetnie wyposażonej szkolnej pracowni chemicznej, w której odbywać się będą liczne pokazy interesujących eksperymentów. Warto podkreślić, że dla chętnych uczniów przewidziano testy predyspozycji zawodowych, które będą przeprowadzane w trakcie trwania Dni Otwartych.

Dla spragnionej wiedzy młodzieży zostały przygotowane quizy matematyczne, charakteryzujące się słodkimi nagrodami  z możliwością podania przepisu, który pozwali na ich precyzyjne wykonanie. Wśród bogatego programu „drzwi otwartych” znalazły się pokazy instalacji urządzeń elektronicznych i elektroniki użytkowej, a także sprzętu i nowoczesnego oprogramowania komputerowego oraz grafiki komputerowej. Po zapoznaniu się z prezentacjami gimnazjaliści będą mieli możliwość do chwili odpoczynku przy herbacie przygotowanej z matematyczną precyzją, a także wysłuchania krótkiej prelekcji z nią związanej.

Oprócz słodkich nagród i wyjątkowej herbaty dla przybyłych gości będzie istniała możliwość degustacji znanego w Niemczech napoju „Apfelschorle”. Podczas spaceru po placówce, który  będzie odbywał  się z osobą oprowadzającą, gimnazjaliści będą mogli obejrzeć wystawę  artykułów, produktów i przedmiotów związanych z krajami niemieckojęzycznymi.

Ze względu na fakt, że „drzwiom otwartym” naszej szkoły towarzyszy miła świąteczna atmosfera, w programie przewidziano wspólne ozdabianie choinki bombkami z angielskimi i niemieckimi zwrotami kojarzącymi się ze Świętami Bożego Narodzenia  .

Warto podkreślić, że podczas Dni Otwartych odbędzie się również prezentacja klas mundurowych popularnego „Chemika”. Na  gości, którzy odwiedzą szkolne mury czeka także wiele innych atrakcji, o których przekonają się na miejscu.

Nasza Szkoła jest zawsze przyjazna dla uczniów i ich rodziców, a wysoki poziom kształcenia otwiera drogę do kariery zawodowej i pomyślności w życiu osobistym – mówi Jacek Stochdyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 w Oświęcimiu.

Jeżeli chcesz zdobyć solidne wykształcenie, współtworzyć projekty naukowe, uczestniczyć w wymianach międzynarodowych oraz rozwijać swoje zainteresowania pod okiem profesjonalnej i otwartej na potrzeby młodzieży Kadry Pedagogicznej to oferta Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT jest właśnie dla Ciebie.

Serdecznie wszystkich zapraszamy

autor: Jakub Konior.