Nasi uczniowie na zajęciach z doradcami zawodowymi (Galeria)

Dobrą praktyką w naszej szkole są zajęcia doradców zawodowych Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy i Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu z gimnazjalistami klasy trzeciej, licealistami oraz uczniami technikum z wszystkich klas maturalnych.

Takie zajęcia odbyły się także w bieżącym roku szkolnym i rozpoczęły się 8 stycznia 2018 r. zajęciami informacyjnymi dla maturzystów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach grupowych, na których dowiedzieli się jak planować swoją przyszłość zawodową, czym się kierować w wyborze zawodu, poznali tendencje i wymogi rynku pracy oraz ofertę Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu skierowaną do młodzieży i absolwentów szkół, dot. indywidualnego doradztwa zawodowego dla zainteresowanych, narzędzi i ofert skierowanych do młodzieży w wieku do 25 roku życia.

Każdy zainteresowany maturzysta mógł także indywidualnie skorzystać z porady doradcy zawodowego oraz wykonać odpowiednie badanie Kwestionariuszem Zainteresowań Zawodowych i poznać własne predyspozycje osobowościowe do wymarzonego zawodu.
Chęć skorzystania z tej formy doradztwa zadeklarowało prawie 170 maturzystów. Indywidualne badania testowe i poradnictwo były prowadzone przez specjalistę p. Anetę Wojas w marcu i kwietniu 2018 r. Warto także podkreślić, iż co roku zainteresowanie uczniów badaniem swoich predyspozycji zawodowych rośnie.

Serdecznie dziękujemy doradcom prowadzącym zajęcia grupowe i doradztwo indywidualne dla naszych uczniów Pani Anecie Wojas z Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczego Hufca Pracy przy Powiatowym Urzędzie Pracy i Pani Beacie Zajas, specjaliście programu Eures z Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu.

Relacja zdjęciowa ze spotkania jest dostępna TUTAJ.

/ organizator – M.Trzop /