Świetny początek sezonu naszych pływaków

Doskonałą formę zaprezentowali reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas zawodów okręgowych z cyklu Grand Prix Małopolski – Puchar Wszechstronności Stylowej na oświęcimskiej pływalni.

O znaczących osiągnięciach naszych pływaków można poczytać m.in. na łamach Faktów Oświęcim i Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

„Pierwszy sprawdzian formy dla naszych zawodników wypadł obiecująco i zaowocował nowym rekordem Okręgu Małopolskiego czternastolatków poprawionym przez Mateusza Mamcarza  na dystansie 100 metrów stylem dowolnym  oraz wieloma rekordami życiowymi naszych pływaków”- ocenia Piotr Woźnicki, trener w oświęcimskiej SMS.

W punktacji łącznej wśród zawodniczek 16-letnich i starszych brylowała Dominika Kossakowska, wyprzedzając swoje klubowe koleżanki  Zuzannę Nowak i Natalię Lewandowską. Na drugim stopniu podium uplasował się Mateusz Dubas. W kategorii  14 i 15-latek zwyciężyła Marta Klimek. Z kolei trzecią lokatę wywalczyła młodsza o rok Renata Wilczek.

„Wśród chłopców pewnie zwyciężył świeżo upieczony rekordzista okręgu, Mateusz Mamcarz, plasując się przed Mateuszem Krupą. Warto podkreślić, że w najmłodszej kategorii drugie miejsce zajęła uzdolniona trzynastoletnia, Alicja Lubińska”- podsumowuje Piotr Woźnicki.

Materiał w Faktach Oświęcim

Publikacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /