Dzień Otwarty w Naszej Szkole [Galeria]

W dniu 8 stycznia 2019 roku równolegle do Targów Edukacyjnych w Naszej Szkole odbywał się Dzień Otwarty przeznaczony dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych i ósmych podstawowych. Wszystkie komisje przedmiotowe wraz uczniami przygotowały się do pokazania Naszej Szkoły z jak najlepszej strony.

Goście mogli zobaczyć wyposażenie naszych pracowni elektronicznych, graficznych i informatycznych, rozwiązać quizy i zagadki z języków obcych i matematyki, a u polonistów „zaprzyjaźnić” się  z poezją Zbigniewa Herberta. Tłumnie oblegana była szkolna strzelnica, a w sali 205 całe grupy z podstawówek i gimnazjów słuchały z przejęciem  swoich starszych kolegów, którzy opowiadali o klasach mundurowych  i kole europejskim. W atrium prezentowali się nasi hokeiści, a  także „wojskowi”, którzy  zadawali szyku umundurowaniem i kamuflażem.  Nieco dalej, w korytarzu  starego budynku swoją obecność mocno zaznaczyła  Spółdzielnia Uczniowska „Młodzi Przedsiębiorcy” oferując zdrowe przekąski i napoje. Ósmoklasiści  i gimnazjaliści mogli także poznać historię gier komputerowych i sprawdzić  się na tych najbardziej znanych, nawet  na takich sprzed prawie 50 lat. Pokaz didżejki  przez ucznia klasy 3 gr  Cezarego Stecyka w sali 55 był świetną okazją do opowiedzenia młodszym kolegom o tym, co fajnego czeka na nich w „Chemiku”. Prawdziwe  tłumy odwiedzających pojawiły się w pracowni 221, gdzie pokazy chemiczne i biologiczne stanowiły dla nich nie lada atrakcje.

Imprezą towarzyszącą był turniej szachowy, o którym już pisaliśmy [tu].

Na szczególne uznanie zasługuje postawa naszych uczniów, którzy brali udział w przygotowaniu pokazów, ale przede wszystkim z ogromnym zaangażowaniem promowali Naszą Szkołę zarówno podczas prezentacji w poszczególnych salach, jak i podczas oprowadzania grup gości.

galeria z Dnia Otwartego i Targów Edukacyjnych