Zajęcia psychoedukacyjne we współpracy z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach

W ostatniej dekadzie marca w Naszej Szkole odbyły się zajęcia psychoedukacyjne realizowane na mocy współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach.

Polecamy także lekturę relacji na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu TUTAJ.

Wykłady, w których uczestniczyła młodzież z dwunastu oddziałów klasowych poprowadziły:p. Alicja Dobrowolska i p. Monika Ignacak.

W tym roku zajęcia obejmowały następującą tematykę:

Wygrany-Wygrany, czyli jak skutecznie rozwiązywać konflikty”- Zajęcia koncentrują się na skutecznej komunikacji interpersonalnej oraz wyrażeniu własnych potrzeb. Ponadto są one uzupełnione o ćwiczenie pokazujące role grupowe, które przyjmowane są przez uczestników spotkania, a mają one kluczowe znaczenie w rozwiązywaniu konfliktów grupowych.

Klucz do efektywnej nauki”- Czym jest efektowne uczenie się? Jak się uczyć efektywnie? Czy wszystkie metody są skuteczne? W trakcie spotkania nasi uczniowie dowiedzieli sięco wpływa na jakość nauki oraz w jaki sposób podnosić jej efektywność.

Asertywna obrona przed manipulacją”- Aby móc bronić się przed negatywnym wpływem innych osób, należy dobrze poznać zjawisko manipulacji, najczęstsze techniki jakich używają manipulatorzy i sposoby, które mogą pomóc się przed nimi bronić. Minione zajęcia stanowiły świetną okazję do zgłębienia w/w zagadnień.

Atrakcyjna forma przekazu oraz duża aktywność naszych uczniów jednoznacznie świadczą o konieczności ich kontynuowania.

                                                                                            Pedagog,

Joanna Wiktor-Sieprawska